2017’de 500 Bin Vatandaşa İş İmkanı

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) geçtiğimiz haftalarda toplanmıştı ve toplantıda çeşitli kararlar alınmıştı. Alınan kararları ise Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklaması bekleniyordu. Başbakan Binali Yıldırım Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı kararlarını açıkladığı konuşmasında, 2017 yılında 500 bin vatandaşın İşkur’un aktif iş programlarından yararlanacağını ve 500 BİN iş imkanının sağlanacağını açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarında; İşsizlikte hafif bir kıpırdanma var. Bunu dikkate alarak önümüzdeki yılın iş ve istihdamını artırmaya, özel sektör firmalarımızın maliyetlerini düşürmeye yönelik bir tedbirimiz var. Bu bağlamda 2017’de, özel sektörde toplam 500 bin vatandaşımızı İŞKUR‘ un aktif iş gücü programından yararlandıracağız.”diye belirtti.

Bunlar girişimcilik eğitim programları iş başı eğitimleri güçlendiriyoruz.500 Bin vatandaş aktif iş programlarından yararlanacak ancak sadece özel sektör için. 500 Bin vatandaşa 2017 yılı için iş imkanı sağlanabilecek. Artı istihdam programı öncelikli olarak Katma Değeri yüksek teknoloji sektörlerinde olacak. BDDK bankaların bankacılık sektörünün reel sektöre kredilerini yeniden yapılandırılması için yetki, ve imkan veren karşılıklar kararnamesini kabul etti ve yayınladı. Kredi yapılanmasına imkan verilecek.
Gelişmelerden Anlık Olarak Haberdar Olun!

Kamu personeli alım ilanları, özel firmalar personel alım ilanları ve önemli ekonomi haberlerine anlık olarak haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz olarak İŞ BİLGİSİ mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Android uygulamamızı indirmek için>> TIKLAYIN.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir