2016 Altın Yorumları

25 Aralık 2015 Cuma, 19:59

2016 Yılında Altın Yorumları Neler Olacak ve Kimler Hangi Yatırımlar İle Kazanabilecek?

Türkiye’de çok ciddi şekilde yastık altında altın bulunduğu için yatırımcılar fiyatların bu denli yüksek olduğunun da altını çiziyorlar. Eğer altınlar bankalarda muhafaza edilebilse ve altın piyasası belli olsa bu kadar artışta söz konusu olmayacaktır. Türkiye’deki bazı bankalar yatırımcıların altınlarını bankaya koymaları için farklı alternatifler öneriyor olsa da, Türk yatırımcısı eski usul devam etmeye kararlı gibi duruyor. Bu sebepten dolayı da altının yüksek fiyatlarına biraz alışmamız zaman alacaktır.

Altın yatırımcısı her dönem para kazanmıştır. 2015’te altın ne olur diye sorduğumuz zaman birçok yatırımcının altının 110 TL üzerine çıkacağını ve belli bir süre inmeyeceğini söylüyor. Geçtiğimiz günlerde de 100 TL’yi geçmiş olan altın aslında bu sene gidişatını biraz belirledi diyebiliriz. 2016 yılında altın yatırımcılarına tavsiyemiz, gram altından çok cumhuriyet ya da küçük altın almaları yönündedir.

CUMHURİYET ÇOK KAZANDIRIYOR

Cumhuriyet altını ise diğer altınlardan daha fazla para kazandırırken, uzun vade de bunu yastık altına koyanlar daha fazla kar elde edebiliyorlar. Özellikle yatırım amaçlı olarak altın alanlara tavsiyemiz, Cumhuriyet altınından paraları var ise bolca almaları ve 2016 yılının ortasını beklemeleridir.

2016’DA NE OLACAK?

2016’ta altın yine en çok kazandıranlar arasında olacağı için yatırımcıların gözü kulağı altında olmalıdır. Dolar ve Euro bölgesinde özellikle de Euro bölgesinde çok ciddi hareketlilikler olmaması aslında altına kaymak için nedenli bir sebep olarak gösterilebilir. Fakat altın fiyatının düşmesini şuan için beklemek doğru olmaz. Bu nedenle de yeni yatırımcılara tavsiyemiz altının 94 seviyelerine inmesini beklemeleri, inmez ise yatırım yapmamaları yönündedir.

 Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.