2015 Sonunda Euro Ne Olur?

16 Kasım 2015 Pazartesi, 13:07
2015 Sonunda Euro Ne Olur?

2015 yılı sonu için hazırlanan Euro senaryolarını incelendiği zaman karşımıza gelen rakamların pek fazla gerçeği yansıtmadığını ifade edebiliriz.

2015 yılı sonu için hazırlanan Euro senaryolarını incelendiği zaman karşımıza gelen rakamların pek fazla gerçeği yansıtmadığını ifade edebiliriz. Özellikle Euro’nun 4 TL olması gibi bir beklenti uzmanlar tarafından da yalanlanmakta ve böyle bir rakamın oluşması için çok büyük bir siyasi kriz veya olayın olması gerektiğini ifade ediyorlar. Bir diğer yandan ise 2015 yılı için çıkarılmış olan Euro grafiğinde Euro’nun olaylara anında tepki verdiğini ve en fazla 3,45 seviyesine kadar çıktığı gözlemlenmektedir.

2015 sonunda Euro ne olur diye araştıran kişilerin karşısına çıkan rakamlar karşısında Euro yatırımlarının çok karşı olduğunu düşünseler de, Euro yatırımı şuan için çok karlı olmayacaktır. Özellikle AB bölgesinde yaşanan olaylar ve Yunanistan sorunu Euro’nun geleceğini ciddi şekilde etkilemektedir.

Euro yorumları hakkında biraz araştırma yaptığımız zamanda, Euro bölgesine olan güvenin düştüğü ve insanların altın ve dolara yöneldiği yönünde bilgiler gelmektedir. Kısa zamanda kar etmek isteyenler için dolar ve altının daha karlı olduğunu ifade eden uzmanlar, yorumlarında Euro’nun uzun vadede kar ettireceği ancak; bunun da bugün ki koşullarda pek fazla mümkün olmadığı ifade edilmektedir.

Euro 2015 sonunda düşecek söylentilerine ise birçok kimse olumlu bakıyor. Euro’nun özellikle seçim sonrasında yaptığı düşüş yatırımcılarını korkutmuş olacak ki, birçok yatırımcı ellerindeki Euroları bozdurmuş ve bu bölgeden uzun bir süreliğine çıkış yapmıştır.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.