Öğrenciler İçin Ek İş İmkanları

21 Ağustos 2014 Perşembe, 00:10
Öğrenciler İçin Ek İş İmkanları

Öğrenciler İçin Ek İş İlanları ve İmkanlarıÖğrenciler İçin Ek İş İmkanları

Öğrenciler paraya çok ihtiyaç duydukları için bazı zamanlarda bir işte çalışmak zorunda kalırlar. Çalıştıkları işler sayesinde kendi harçlıklarının bir kısmını çıkartır ve ailelerine yük olmaktan bir nebzede olsa kurtulmuş olurlar. Durum böyle olunca işverenlerde haliyle ek işleri öğrencilere vermekten memnuniyet duyuyorlar. Öğrenciler hem daha dinamik hem de tahmin edeceğiniz üzere daha az paraya çalışabiliyorlar. Özellikle part time dediğimiz yarı zamanlı işlerde çalıştıkları zaman ücretlerini çok ama çok fazla daha düşürebiliyorlar. Peki, öğrenciler için ek iş imkanları nelerdir? Hangi işler daha uygun ve yaygındır? İşte tüm sorulara cevapları bugün beraber bulacağız.

Öğrenciler genellikle ek iş olarak anket doldurma, satış elemanı olma ya da garsonluk gibi basit işlere girerler. Fazla zamanlarını almayacak olan ve getirisi iyi olan işler sayesinde birçok öğrenci çok kolayca para kazanabiliyor. Özellikle kız öğrencilerin daha fazla çalıştığını ve para kazandığını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Eğer sizlerde öğrenci iseniz ve çalışmak istiyorsanız ilk olarak sokaklarda gördüğümüz anket dolduran öğrencilerden olabilirsiniz. Anket başına para alan öğrenciler eğer iyi sayıda anket doldururlarsa da daha fazla para kazanabilirler. Kısacası önü açık olan bir iş ile meşgul olmaktadırlar.

Bununla beraber aynı zamanda sokaklarda, avmlerde ya da başka yerlerde kurulan stantlar sayesinde de öğrenciler para kazanabiliyorlar. Sadece birkaç saatini ayırması gereken bu işte bir ürün ya da hizmetin tanıtımı yapıyor ve bazen de insanlara satmaya çalışıyorlar. Eğer sizlerde böylesine basit bir işe girmek isterseniz, bu yolu deneyebilirsiniz. Tüm bunların haricinde aynı zamanda garsonluk ya da barmenlik gibi işlerde bulunmaktadır. Ek iş olarak en iyi işler arasında yer alan bu iki işte de çok iyi bahşiş verilmektedir. Böylece öğrenciler kendi maaşlarının haricinde birde üstüne bahşiş alarak kazandıkları paraları katlayabiliyorlar.
Özetleyecek olursak, öğrenciler için ek iş imkanları arasında birçok iş yer alıyor olsa da, en iyisi ve en karlısı yine her zaman olduğu gibi garsonluk ya da barmenliktir. Özellikle de okul programı yoğun olmayan kişiler için çok daha uygundur.4 Yorum

 1. burak

  28 Ekim 2014 at 01:05

  evde öğrenci̇yi̇z ve cok fazla boş vakti̇mi̇z var sakarya ve cevresi̇nde bu tür i̇şler i̇çi̇n eleman ariyan varsa 3-4 ki̇şi̇li̇k bi̇r eki̇ple bu tür i̇ş ariyoruz. burak_tugoglu@hotmail.com

 2. Mehmet

  22 Aralık 2014 at 15:43

  ek iş yapmak istiyenler , istanbul dışı her şehirden,
  bilgi@tumsektörler.com a email gönderin bilgi verelim

  teşekkürler

 3. sevda

  28 Aralık 2014 at 14:24

  ankara da öğrenciyim her türlü partime iş olur.sevdaertan01@hotmail.com

 4. oznurnl

  27 Kasım 2016 at 22:35

  Açıköğretimde okuyorum.Boş vaktim çok fazla.Acil işe ihtiyacım var.Ankara-Altındağ’da yaşıyorum.4 kişi birlikte iş yapabiliriz.Paketleme veya karton katlama olabilir.

Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.