Home / egitim / YGS’nin İki Sorusu İptal Edildi

YGS’nin İki Sorusu İptal Edildi

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nın 2 adet sorusu iptal edildi. YGS‘nin İki Sorusu İptal Edildi

Bir çok tartışmaya sebep olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nın iki sorusu iptal edildi. Yapılan açıklamaya göre Matematik 15 ve Fen Bilimleri 9.sorusu iptal edildi. Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı bir çok kopyacılık, sahtecilik sahnelerine ev sahipliği yapmıştı. Özellikle Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı sırasında kopya çekmeye çalışan ve bir başkasının yerine sınava girmeye çalışan adaylar tespit edilmiş, kamuoyunda duyurulmuştu. Önümüzdeki günlerde açıklanması beklenen sonuçların arasında bir de cevabı değiştirilen soru bulunuyor. Fen bilimleri bölümünde 7.sorunun  A şeklinde girilen cevabı D şıkkı olarak değiştirilmiştir.

Milyonlarca Öğrenci Katıldı

Milyonlarca üniversiteli adayının katıldığı sınav, her yıl düzenlenerek bir çok öğrencinin üniversiteye geçişteki en önemli adımlardan birini atmasını sağlıyor. Bu sınava katılan adaylar Lisans Yerleştirme Sınavı olan (LYS) ye de katılım sağlayarak tercihleri doğrultusunda 4 yıllık veya 2 yıllık eğitim veren bölümlere yerleştiriliyorlar. Bu noktada son derece önemli adımlardan birisi olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nın da ayrı bir önemi bulunuyor. Bu sınavda yaşanan şaibeli durumlar, yanlış sorular veya içeriklerin olmaması gerekiyor. Sınava katılan tüm öğrencilerin de temennileri bu yönde devam ediyor.

Tartışmalı sorular iptal edildi.

YGS’nin iki sorusu iptal edildi. Yanlış olduğu tespit edilen iki soru  iptal edildi. Matematik 15 ve Fen 9 soruları iptal edilerek, tartışmalara son verildi. Ayrıca Fen Bilimleri 7.sorusu da cevap şıkkı değiştirilerek yeniden düzenlendi.

About isbilgisi

Check Also

Meslek Liselilere Ek Puan İmkanı Gelebilir

YÖK tarafından belirlenen alanları tercih eden öğrencilere ek puan yaratılabilir. Meslek Liselilere Ek Puan İmkanı Gelebilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir