YGS Sonuçlarının Açıklanma Tarihi Belli Oldu

17 Mart 2016 Perşembe, 12:45
YGS Sonuçlarının Açıklanma Tarihi Belli Oldu

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavının sonuçlarının açıklanma tarihi belli oldu.YGS Sonuçlarının Açıklanma Tarihi Belli Oldu

13 Mart Pazar günü gerçekleştirilen Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nın sonuçlarının açıklanma tarihi belli oldu. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Twitter hesabından 25 Mart tarihinde sınavın açıklanacağını duyurdu. Milyonlarca öğrencinin girdiği bu sınavın, heyecanlı bekleyişi de sürüyor.

Tüm adaylara seslenip müsterih olmalarını isteyen ÖSYM 25 Mart tarihinde sonuçların açıklanacağını iletti. 

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nda yaşanan, kopyacılık ve sahtecilik işlemleriyle alakalı yoğun sorular da bu bildirinin altında paylaşıldı.

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavında Sahtecilik Yaşanmıştı

Sınava bir başka kişinin yerine girmeye çalışan sahte aday yakalanmış, öğrencilerin ve medyanın gündemine oturmuştu. Ayrıca bahsi geçen sınav sırasında kopya çekmeye çalışırken yakalanan öğrenciler de gündemi epey meşgul etmişti. Öğrenciler bu sınav esnasında başka kişilerin de aynı şeyi yapmaya imkan bulmuş ve yakalanmamış olması ihtimali  üzerinde duruyor. Durumdan hayli rahatsızlık duyan öğrenciler bir an önce netliğe kavuşturulmasını bekliyor.

Sonuçların Açıklanmasıyla Heyecanlı Bekleyiş Son Bulacak

Milyonlarca öğrenci tarafından katılım sağlanan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin 25 Mart 2016 tarihinde sonuçları açıklamasıyla son bulacak. 

Belirtilen tarih içerisinde açıklanacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı, bir çok şaibeli durumlarda gerçekleşmişti. Hatta sınav günü yapılan sahtecilik ve kopya girişimleri de öğrenciler kadar velileri üzmüştü. Veliler sosyal medya hesaplarından konuya açıklık getirilmesini istemiş, milyonlarca kişinin emeğine göz dikenlerin tespit edilmesini istemişlerdi.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.