YGS Sonuçları Mobil Cihazlar İle Görüntelenebilecek

23 Mart 2016 Çarşamba, 23:39

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı mobil cihazlardan öğrenilebilecek.

 Bilindiği gibi Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı 13 Mart 2016 tarihinde saat 10.00’da gerçekleştirildi. Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı 13 Mart tarihinde gerçekleştirildi ve adaylara soruları cevaplamaları için 160 dakika süre tanındı.  
 
Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı başvuruları 6 Ocak 2016 tarihinde başlamıştı. Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı son başvuruları ise 20 Ocak 2016 tarihinde sona ermişti. Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı için başvuru yapan adaylar başvuru ücreti olarak 55 Türk Lirası bir ücreti ilgili bankalara Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı başvuru ücreti olarak yatırdılar.  
 
13 Mart 2016 tarihinde saat 10.00’da gerçekleştirilen Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı sonuçları 25 Mart 2016 Cuma günü açıklanacaktır. 13 Mart 2016 tarihin de gerçekleştirilen Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı sonuçları 25 Mart 2016 tarihinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylar Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı sonuçlarını mobil cihazlarından öğrenebilecekler.  
 
Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı sonuçlarınızı mobil cihazlardan öğrenebilmek için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin mobil cihaz uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin mobil uygulamasına  T. C. Kimlik Numaranız, YU numaranız ve AİS şifreniz ile sisteme giriş yapabileceksiniz.  
 
25 Mart 2016 Cuma günü Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin mobil cihaz sınav sonuç bölümünden Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı sonuçlarınızı öğrenebileceksiniz. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin mobil cihaz uygulamasını Android marketlerden ve App Store’dan indirip kullanabilirsiniz. 
 
Sinan YILMAZ / İsbilgisi.com 


Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.