YGS Pazar Günü Yapılacak

11 Mart 2016 Cuma, 17:22

Yükseköğretime Geçiş Sınavı Pazar Günü Yapılıyor. İşte tüm detaylarıyla Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı.Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı Sorunsuz Atlatılacak.

Pazar günü yapılacak YGS’ye yönelik tüm il ve ilçelerde heyecanlı bekleyiş sürerken, belediyeler ve kamu kurumları da bir o kadar mesai yapıyor. YGS Pazar günü sabah saat 10.00 da gerçekleştirilecek. Pazar gününün sorunsuz atlatılmasına yönelik mesai saatlerinde, çevrede, okullarda, trafikte önlemler alınmış durumda. Üniversiteli adaylarının sınav öncesi sonrası tüm ihtiyaçları analiz edilerek YGS sürecinin sorunsuz atlatılması planlanıyor.

Üniversiteli Adaylarının Heyecanlı Bekleyişleri Son Bulacak

Üniversiteli olmaları için adayların önlerindeki en önemli aşamalardan birisi olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı Pazar günü yapılacak olan yazılı sınavla gerçekleştirilecek. Milyonlarca genç üniversiteli adaylarının heyecanlı bekleyişleri de son bulacak. 

YGS, Sorularının Tamamı Resmi Web Sitesinden yayınlanacak.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) sorularının tamamını kendi resmi web sitesinden yayınlayacak.  Bu sayede sınav sonrası üniversiteli adayları, merak ettikleri ve çözemedikleri soruları online ortamdan anlık olarak öğrenebilecek. Sınavın hemen ardından resmi web sayfası üzerinden sınav soruları yayımlanmış olacak.

YGS, Sorularını Ücret Ödemeyen Basın Organları Yayınlayamayacak

ÖSYM, medyada büyük tartışma yaratan yeni bir konuyla daha gündeme geldi. Soruların resmi web sitesi üzerinden yayınlanmasının ardından, diğer yazılı&görsel basın organlarından yayınlanması için talep ettiği fiyatlar gündeme oturdu. 200 bin ve 50 bin TL tutarındaki fiyatlandırmalar belirtilmekte.

Yazılı basın mensupları, soruları yayınlayabilmek için 50 bin TL, görsel basın organlarının mensupları ise 200 bin TL tutarlarını ödemek durumundalar.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.