YGS Birincisi Sırlarını Anlattı

26 Mart 2016 Cumartesi, 08:56
YGS Birincisi Sırlarını Anlattı

Türkiye Birincisi Hasan Sabri sırlarını açıkladı. YGS Birincisi Sırlarını Anlattı

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nın sonuçlarının açıklanmasıyla beraber öğrencilerin bir bölümü güzel sonuçlar alırken, bir bölümünün de hedeflerine bu sene ulaşamadıklarını gördük. Kimilerine göre çok zor olan sınavın; bu sene de bir çok branştan birincileri vardı.

Aralarından biri olan Hasan Sabri’de şaşkınlığını gizleyemedi. Sınav sonrası soruların yayınlanmasıyla doğrularını analiz eden Hasan; ilk yüze gireceğini düşünmüştü. Ancak, sonuçların açıklanmasının ardından birinci olduğunu öğrendi. İlk yüzde olacağımı düşünüyordum, sonuçlar açıklandı birinci olmuşum; hiç tahmin etmemiştim sözleriyle şaşkınlığını belirten Hasan Sabri günde 480 soru çözdüğünü dile getirdi.

Günde 480 soru çözüyordum.

YGS birincisi sırlarını anlattı. İlk önceliğinin konu eksiklerini kapatmak olduğunu onları tamamladıktan sonra, her gün 480 adet soru çözdüğünü dile getirdi. Sınav öncesi çalışma rutinlerimde motivasyonum düştüğünde öğretmenlerimden yardım alıyordum, ders çalışmayı kendime bir külfet olarak görmedim hiç bir zaman ifadelerini kullanan Hasan Sabri; tüm öğrencilerin ilk önceliklerinin açıkları kapatmak olduğunu dile getirdi.

Ayrıca zaten haftanın 50 saati okulda olduğunu belirten Hasan Sabri, geri kalan tüm vakitlerinde de ders çalıştığını dile getirdi. Derslerinden vakit kalan sürelerde de bilgisayar oyunları tasarladığını ve bilgisayar programları üzerine projeler geliştirdiğini de dile getirdi.

Ayrıca Sabri’nin annesi ise; çocuk yetiştirmeyi ben yumurta büyütmeye benzetiyorum. Çok sıkarsanız kırılır, çocuklarda öyle. Sınav süresi boyunca çocuklara stres yapılmaması gerektiğini vurgularken; Hasan Sabri için de ona sınavla alakalı herhangi bir baskıda bulunmayacağını dile getirdi.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.