Home / egitim / TUBİTAK Derecesi Alanlara YGS’de Ek Puan

TUBİTAK Derecesi Alanlara YGS’de Ek Puan

TUBİTAK projelerinden derece alan öğrencilere ek puan uygulanacak. TUBİTAK Derecesi Alanlara YGS‘de Ek Puan

Bilim ve teknoloji çalışmalarının sevdirilmesi, ülke gençliğinin projelerini ve başarılarını görmek adına daima çeşitli organizasyonlar düzenleyek TUBİTAK, yeni bir çalışmayla daha tekrar gündemde.

Ortaöğretim öğrencilerine yönelik araştırma projeleri yarışmasını düzenleyen TUBİTAK, bir çok ilden katılımcı liseli öğrencilerin projelerini inceliyor. Dereceye kalan projeler Ankara’da sergiye girecek ve yine derece alan öğrencilere oldukça önemli imkanlar da sağlanmış olacak.

TUBİTAK tarafından yürütülen organizasyonda, liseli öğrencilerin bilim ve teknoloji ile etkileşimli olarak çalışmalar yürütmesini özendirmek, teşvik etmek ve devamlılığını sağlamak amacıyla derece alan öğrencilere bütün eğitim öğretim hayatları boyunca yararlanabilecekleri burs verecek. Verilecek olan bu burs sayesinde öğrenciler ailesine hiç yük olmadan tüm okul hayatları boyunca destek almış olacak.

Öyle ki bu öğrenciler yüksek lisans ve doktora döneminde de sınavsız olarak burs almaya devam edecekler.

Başlatılan projenin ilk elemeleri başarıyla geçti. Öğrenciler Ankara’da sergiye çıkabilmek için birbirleriyle yarışıyorlar. Ayrıca bu yarışmanın şöyle önemli bir tarafı daha var ki, o da verilecek ek puan. TUBİTAK derecesi alanlara YGS’de ek puan verilecek, dolayısıyla bu öğrenciler üniversite sınavında dahi başarılı projeleriyle bir adım daha önde olacaklar. Toplamda yapılacak elemelerin sonunda 15 proje dereceye girmiş olacak ve Ankara’da sergiye çıkacak. Yani toplamda 30 kadar öğrenci oldukça önemli bir burs imkanı ve ek puan hakkı da kazanmış olacaklar. Dereceye giren projeler belirlendikten sonra İnönü Üniversitesi’nde ödül törenine katılacaklar.

isbilgisi.com

About isbilgisi

Check Also

Bakan Avcı Eğitim Sistemi İle Alakalı Açıklamalar Yaptı

Nabi Avcı 4+4+4 sistemi ile alakalı olarak açıklamalar yaptı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı eğitim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir