Profesörler Liselerde Görev Yapabilecek

23 Mart 2016 Çarşamba, 10:50
Profesörler Liselerde Görev Yapabilecek

Yeni proje ile eğitimde kalite ve seviye yükseltilmeye çalışılacak.  Profesörler Liselerde Görev Yapabilecek


Yeni bir eğitim tasarısı daha gündemde. Üniversitelerin dışında liselerde de profesörlerin görev yapabilmesine olanak sağlayacak proje düşünülüyor. Bu sayede liselerde görev yapmak isteyen profesörler ve doçentler kendi ekip arkadaşlarını da belirleyerek yönetimde ve eğitimde kaliteyi artırmaya yönelik çalışacaklar. Buralarda okuyan öğrenciler, Dünya’nın en büyük kolejleriyle yarışır düzeye getirilecek.

Üniversitelerde ihtiyaç seviyesi yüksek olan profesör ve doçentlerin, liselere de uygulanabilmesi, eğitimin alt kademelerden itibaren yükseltilmesini ve kalitesinin artırılmasını amaçlıyor. Buralarda öğrenim gören öğrenciler, kendi kadrosunu ve ekibini oluşturmuş profesörler veya doçentler tarafından yetiştirilecekler. Öğrenim gören öğrenciler, her alanda Dünya’nın en iyi kolejleri ve eğitim kurumlarıyla yarışacaklar.

Öğrenciler, bilim, teknoloji, fizik, kimya gibi dallarda tüm Dünya öğrencileriyle yarış için hazırlanacak.

Konuya ilişkin çalışmalar sonlandırıldığında bu okullardan ve profesörler tarafından yetiştirilen öğrenciler, Dünya’nın önemli okullarıyla yarış halinde olacaklar. Ayrıca bahsi geçen öğrenciler de ülkemizin Dünya’da temsili ve gurur kaynağı oluşunda önemli rol oynayacaklar. Araştırmalar tamamlanıp, konu gündeme geldiğinde; üniversiteler yerinde ekibiyle beraber liselerde görev almak isteyen öğretim üyeleri Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte masaya oturacaklar.

Burada faaliyet planı, işleyiş, yönetmelik ve projelerle alakalı kavramlar değerlendirileceği gibi, kadro oluşturulmasına dair yöntemler de geliştirilecek. Profesörler ve Milli Eğitim Bakanlığı ortaklaşa hazırlamış oldukları bir sistem ile birlikte, ülkemizde eğitime ve bilime yeniden yön verecekler.

isbilgisi.com | Ahmet Yasin KÜÇÜKSAKALYorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.