Özel Güvenliklere Canlı Bomba Eğitimi

21 Mart 2016 Pazartesi, 16:17

Mardin Emniyet Müdürlüğü, canlı bomba eğitimi verdi. Özel Güvenliklere Canlı Bomba Eğitimi

Ülkede artan terör faaliyetleri ve propagandalarına karşın, özel güvenlik görevlilerine de canlı bomba eğitimleri verilmeye başlandı. Mardin Emniyet Müdürlüğü tarafından verilen eğitimde, ülkeyi, vatandaşı, kamu kurum ve kuruluşlarını, özel şirketleri ve diğer kuruluşları korumak amacıyla bu girişimi başlattı. Terör faaliyetlerinin azaltılması konusunda daima eğitimler, paylaşımlar yapan Emniyet yetkilileri, bu noktada canla başla çalışıyorlar. Uzman kişiler tarafından bir çok noktadan canlı bomba eğitimleri verildi.

Bu sayede vatandaşın can ve mal güvenliği de koruma altına alınmaya çalışılıyor.

Özellikle doğu bölgelerinde ve İstanbul, İzmir gibi büyükşehir ve başkentimizde yaşanan problemlerden dolayı da oldukça önemli olan bu eğitimin ilk durağı Mardin Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından uygulanmaya başladı. Bahsi geçen eylemlerde intihar bombacısı veya eylemcisi olarak nitelendirilen bu kişileri analiz etme, etkisiz hale getirme ve ortamın güvenliğini artırmaya yönelik bir çok önemli ve hayat kurtaran noktadan bahsediliyor.

Son derece titizlik ve özen ile yürütülen bu eğitim faaliyetinde özel güvenlik görevlilerinin tüm süreci analiz, planlama ve uygulama noktalarında başarıyı sağlayacak kadar başarılı olarak tamamlıyorlar.
Toplumun tüm kolluk kuvvetlerinin, terörle ve terör faaliyetleriyle mücadele etmesi gerektiğini bildiren yetkililer, bu noktada da özel güvenlik ve diğer kolluk kuvvetleriyle beraber eş zamanlı olarak bir bilinçlenme ve uygulama faaliyeti içerisindeyiz mesajını ilettiler.

Bu konudaki faaliyetlerin de devletin selameti için gerçekleştirdiklerini bildirdiler. Özel güvenliklere canlı bomba eğitiminin verilmesiyle, bahsi geçen hain saldırılara karşı daha bilinçli ve çözümcü güvenlik görevlilerinin de oluşturulması sağlanacak.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.