Okullara Kızılay Dersi Getiriliyor

24 Mart 2016 Perşembe, 17:08

Okullarda Kızılay dersi verilmeye başlanacak, çocuklar afetle mücadeleyi öğrenecek.<!–- more- –> Okullara Kızılay Dersi Getiriliyor

Türk Kızılayı’nın başkan vekili Dr. Kerem Kınık, Milli Eğitim Bakanlığıyla ortaklaşa yürütülecek bir projenin haberini verdi.  Kızılay’ın zorunlu derslerden birisi olarak yürütülmesine ilişkin çalışmaların olduğunu, okullarımızda verilecek olan Kızılay dersi; çocuklarımıza ve öğrencilerimize afetle mücadele etmeyi, yardım severliği ve insanlarla iyi ilişkiler kurmayı öğreteceğini dile getirdi. Tüm çalışmalar tamamlandığında, Kızılay dersi zorunlu ders olarak okutulacak ifadelerinin kullandığı toplantı, Kayseri’de gerçekleşti.

Kayseri’de düzenlenen Türk Kızılayı Bölge Toplantısı’nda konuşan başkan vekili; gençlerimize ve çocuklarımıza yardımseverliği, afetle mücadeleyi aşılayacağız ifadelerini kullandı.

Yürütülen kan bağışı çalışmalarına ilişkin soruların yöneltilmesi üzerine açıklamalarda bulunan vekil; hızımızı biraz artırıyoruz. Tarihsel misyonumuzun ve vizyonumuzun gerektirdiği şekilde her zamankinden daha süratli olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Özellikle kan bağışı noktasında Türkiye’de ihtiyaç bulunan tüm kanları toplamaya adayız ifadelerini kullandı. Yapılacak olan çalışmalarla beraber, Türkiye’de kan bağışına yönelik bir problemin olmaması için çaba sarfettiklerini ifade eden vekil; şuan Türkiye’nin % 90 ına yakın kan ihtiyacını başarıyla karşıladıklarını da ifade etti.

Afet müdahalesinde, imkanlar çoğalıyor.

Doğal afetlerle mücadelede kullanılan kapasitenin arttığından bahseden vekil, her geçen gün büyümeye ve daha fazla insana yardımcı olmaya başladıklarını dile getirerek; okullara kızılay dersi getiriliyor ifadesini kullandı. Bu sayede afetle mücadeleyi daha küçük yaşlardan aşılayacaklarını, herşeyden öte bilinçli gençler yetiştireceklerini de dile getirdiler.

 Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.