ÖĞRETMEN OLMAK ZORLAŞIYOR

22 Nisan 2015 Çarşamba, 13:17
ÖĞRETMEN OLMAK ZORLAŞIYOR

Öğretmen olmak artık daha da zor hale geliyor. Değişen yönetmeliğe göre öğretmenlerin atama ve yer değiştirmeleri artık çok kolay olmayacak.

ÖĞRETMEN OLMAK ZORLAŞIYOR

Öğretmen olmak artık daha da zor hale geliyor.  Değişen yönetmeliğe göre öğretmenlerin atama ve yer değiştirmeleri artık çok kolay olmayacak.

Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre artık atamalara katılmak ve yer değiştirmek çok kolay olmayacak. Öğretmenler yazılı ve sözlü sınavlara tabii tutulacaklar. Eğer bunlardan geçebilirler ise o zaman öğretmen olma yolunda bir atım atacaklar.

PERFORMANS PUANI

Atanan aday öğretmenler en az 1 yıl izlendikten sonra değerlendirilecek ve puan verilecektir. Değerlendirmeyi okul müdürleri yapacak ve bir yılın sonunda gerekli raporu hazırlayacak sunacaklar. Eğer öğretmenlerin performansları iyi ise başarılı sayılacak ve atama hakkı kazanmış sayılacaklar. Performanstan tam puan alanları ise bu seferde ikinci bir aşama bekliyor.

PERFORMANS SONRASI SINAV

Performans notunu geçer not alanlar bu seferde hem yazılı hem de sözlü bir sınava girmeleri gerekecek. Girdikleri bu sınav üzerinden de 100de 50 almaları gerekmektedir. Aksi halde başarılı sayılmayacak ve memuriyete veda edecekler.

DERSHANE ÖĞRETMENLERİNE VERİLEN SÖZ TUTULUYOR

Dershane öğretmenleri ile ilgili alınan kararda 1 Ocak 2014 itibarı ile en az 6 yıl dershanede çalışmış olan her öğretmen KPSS girmeden hemen atanma hakkına sahip olacak. Konu ile ilgili çalışmalar devam ederken başvurular ise 1 Temmuz – 1 Ağustos tarihleri arasında yapılacaktır.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.