Öğretmen Adayları Simülasyon ile Yetiştiriliyor!

10 Mart 2016 Perşembe, 09:55

Öğretmen adayları, son teknoloji simülasyonlar ile eğitim hayatına hazırlanıyor. Öğretmen Adayları Simülasyon ile Yetiştiriliyor!

Eğitim ve öğretim hayatına yeni başlayacak olan öğretmen adayları, simülasyon ile yetiştiriliyor. Geleceğe genç nesilleri hazırlamak, eğitim ve öğretim hayatını kolaylaştırmak, okul yaşamını ve eğitimi sevdirmek inancıyla görev yapan öğretmenler de daha inovatif bir eğitim anlayışıyla geleceğe hazırlanacaklar. Yetiştirilecek olan öğretmen adaylarının da simülasyon eğitimleri bir çok kesintisiz çözümleme yöntemlerini barındırıyor. Bu çözümlemeler ise şu şekilde sınıflandırılıyor:

1. Eğitimin kesintisiz ve kaliteli olarak gerçekleştirilmesi
2. Geleceğin temennisi çocukların, topluma ve bilime kazandırılması.
3. Çocukların teknoloji ve bilim ikilemini paralel götürerek yeni Dünya algoritmasına uygun olarak yürütmesi.
4. Dijital Dünya ve Medya kavramlarına yönelik etkin ve başarılı çalışmaların öğretilmesi
5. Mesleki ve teknik anlamda bilgilerin iletilmesi, kaliteli öğrenim gerçekleştirilmesi

Öğretmen adayları yukarıda bahsedilen maddeler ışığında simülasyon üzerinden aktif olarak çözümlemeler sunuyorlar. Çözümlemelerin sonucunda nesillere aktarılacak olan ülke ve eğitim karmaşasının da önüne geçilmiş olacak. Bilgili ve mesleki anlamda yeterli çocukların, ülke ve devlet bilincine uygun, yarınlara yönelik çalışmalar ve beceriler kazandırılması noktasında da yeterli olacağı düşünülüyor.

Özellikle geçtiğimiz günlerde çocuklara okullarda yeni uygulanacak olan kodlama eğitiminin de bu sürecin bir başlangıcı olduğunu anlamak mümkün. Bu sayede ülkemizin gerek dış rekabet kavramlarıyla mücadelesi, gerekse iç rekabet faktörlerine doğru yaklaşımla başarılı gelişme çabalarının yürütülmesi mümkün kılınmış olacak. Dünya rekabeti ve iç rekabet kavramları, başarıyla ve teknoloji&bilim ikileminin doğru yürütülmesiyle daha sağlıklı gerçekleştirilecek.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.