Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2016 Takvimini Yayınladı

10 Mart 2016 Perşembe, 16:20

Kamu Personeli Seçme Sınavı sürecinin tamamlanmasının ardından yerleştirme çalışmalarının yürütülmesine yönelik faaliyet planı aşağıda yer almaktadır.

ÖSYM, 2016 yılına ait yerleştirme çalışmalarına yönelik faaliyet takvimini yayınladı.

Kamu Personeli Seçme Sınavı sürecinin tamamlanmasının ardından yerleştirme çalışmalarının yürütülmesine yönelik faaliyet planı aşağıda yer almaktadır.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin resmi sitesi üzerinden yayınlanan yerleştirme planına göre; 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları baz alınarak yerleştirme çalışmalarının faaliyetleri şu şekilde yürütülecek:

2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı Yerleştirme Takvimi 2016

2016- EKPSS/Engelli Kamu Personeli Kamu Kurum ve Kuruluşlarına yerleştirme işlemleri – Tercih bildirim işlemlerinin tarihleri ise 13 Temmuz-22 Temmuz 2016 tarihleri arasında yapılacak.

KPSS 2016/1 Devlet Personel Başkanlığı Kamu Kurumları Yerleştirme (1.Etap)  - Tercih bildirimi 22 Haziran-01 Temmuz 2016 tarihlerinde

KPSS 2016/2 Devlet Personel Başkanlığı Kamu Kurumları Yerleştirme (2.Etap)Tercih bildirim tarihleri ise 14 Kasım-23Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına yönelik yapılacak olan yerleştirme takvimi, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayınlanan resmi tarihleri belirtmektedir.

Belirlenen tarihler sonrası tercihlerin yapılması mümkün olmayacak, kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik yapılacak olan bu yerleştirme işleminin sonuçları yine Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web sitesinden duyurulacaktır.

Kamu Personeli Seçme Sınavı’na ait 2016 takvimi yerleştirme çalışmalarının tamamlanmasının ardından 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı Yerleştirme sonuçlarını da yine sizlere isbilgisi.com olarak iletiyor olacağız.

Yerleştirme faaliyetleriyle alakalı güncel bilgilere de yine sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.


Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.