Milli Eğitim Bakanı YGS Değerlendirmesi Yaptı

26 Mart 2016 Cumartesi, 11:06
Milli Eğitim Bakanı YGS Değerlendirmesi Yaptı

Nabi Avcı, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı'na yönelik durum değerlendirmesinde bulundu. Milli Eğitim Bakanı YGS Değerlendirmesi Yaptı

19 Mart Pazar günü sonlandırılmış olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nın sonuçlarının ardından durum değerlendirmesinde bulunan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avci, durumdan memnuniyetini dile getirdi.

Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla YGS birincileri de belli olmuş, çalışma prensipleri ve eğitim düzeyimiz konuları tekrar gündeme gelmişti. Konuyla alakalı olarak 2016 Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı grafiklerinin Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi web sayfası üzerinde yayınlanınca; grafiğin ilerlemeler kaydettiği, öğrencilerin başarı seviyelerinin toplamda bir önceki senelere göre daha yüksek olduğu izlenmiş durumda. Yayınlanan bu grafiklerle beraber, sınava katılan aday sayısı, cinsiyetlere göre başarı dağılımları ve sınıflara veya yaş gruplarına göre başarı oranları da listelenmiş durumda. 

Konuyla alakalı konunun eğitim sistemimizinb aşarı durumunun ne olduğunun sorulması üzerine açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı; özellikle dershanelerin kapatılmasının ardından eğitim sistemimize yönelik bir çok kötü geleceğin bizi beklediğini düşünenler, dershanelerin kapatılmasını speküle etmek isteyenler olmuştu. Biz bugün burada öğrencilerimizin ve Milli Eğitim Bakanlığımızın başarılı çalışmalarını konuşuyoruz. Elbette ki yeterli değil ancak; bir ilerleme olduğu da açık olarak görünüyor.

Öğrencilerimiz bir önceki seneye göre daha başarılılar. Bizlerde bu başarıyı daim kılmak ev en üst seviyelere ulaştırmak için daima çalışacağız mesajını verirken, durumdan memnun olduğunu ifade etti. Dershanelerin kapatılması sürecinin, eğitimdeki başarıyı artırdığı ortaya çıkmış olduğu bilgisini verirken, çalışmalarının da bu süreci daha iyi analiz etmek üzere yürütüldüğü bilgisini verdi.

Ahmet Yasin KÜÇÜKSAKAL | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.