MEB Müdür Yardımcılığı Sınav Soru ve Cevapları Yayınlandı

22 Mart 2016 Salı, 15:53
MEB Müdür Yardımcılığı Sınav Soru ve Cevapları Yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınava yönelik, soru ve cevapları resmi web sitesi üzerinden duyuruldu. MEB Müdür Yardımcılığı Sınav Soru ve Cevapları Yayınlandı

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Yardımcılığı sınavına yönelik soru ve cevaplar, kurumun resmi web sitesi üzerinden duyuruldu. 

20 Mart 2016 tarihinde 57 bin aday tarafından katılımın gerçekleştiği sınavın soru ve cevapları merakla bekleniyordu. Nihayet kurumun web sitesi üzerinden yayınlandı. Yayınlanan soru ve cevap kağıtları iki grubun soru ve cevaplarını da barındıracak şekilde ayrı ayrı yayımlanmıştır. 20 Mart 2016 saat 14.00 tarihinde 57 bin katılımcı müdür yardımcısı ve müdür başyardımcılığı adayı ile gerçekleştirilen sınava yönelik bekleyişte son bulmuş oldu.

5 bin müdür yardımcısı ve başyardımcısı adayın, katılımıyla gerçekleştirilen sınavda adaylara yönelik toplamda 100 soru soruldu ve adaylara 110 dakika süre verildi. Yapılan sınav sonrası başarılı olan adaylar, ilgili makama ulaşmak konusunda önemli bir adım atmış olacaklar. MEB müdür yardımcılığı sınav soru ve cevapları yayınlandı, dolayısıyla tüm adaylar kurumun resmi web sitesi üzerinde duyurular kısmından ilgili yeri bularak cevap anahtarlarına ve sorularına ulaşabilmektedirler. Adayların; sınav sonuçlarına yakınlık belirtecek düzeyde tahmin yürütmelerine olanak sağlayacak olan soru ve cevap anahtarlarının yayınlanması da meraklı bekleyişi biraz da olsa rahatlatacak. Sınav sonrası adaylar, işaretledikleri soru ve cevapları belirleyerek, kendi sıralamalarını veya başarılarını tesbit edebiliyorlar.

Müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı sınavına yönelik soru ve cevap anahtarlarına ulaşmak isteyen adaylar www.meb.gov.tr bağlantısını takip edebilirler.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.comYorum yazın...


Diğer Güncel Haber ve İlanlar
isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.