Liseli Gençlerimiz Robotik Şampiyonu Oldular

16 Mart 2016 Çarşamba, 13:42
Liseli Gençlerimiz Robotik Şampiyonu Oldular

Lise öğrencisi gençlerimiz, robotik şampiyonu oldular. Liseli Gençlerimiz Robotik Şampiyonu Oldular

Uluslararası ve ulusal anlamda çok başarılı bir ekiple daha mutluluk yaşıyoruz. Liseli gençlerimiz uluslararası platformda robotik programla şampiyonu olarak, şampiyonluk kupasını ve sevincini ülkemize getirdiler. Dünya’nın her yerinden ekiplerin katıldığı robotik programlama yarışmasına ülkemizden katılan ekibimiz, uluslararası anlamda oldukça önemli bir başarı elde ettiler. Üstelik yurtdışında bir üniversiteden de burslu okuma imkanına kavuştular. Ulusal ve uluslararası platformlarda gerek ülkemizin temsili gerekse robotik programlama, yazılım ve iletişim teknolojileri konularında diğer öğrenci ve gençleri de teşvik konusunda başarıya ulaşmış oldular. Hem de bu teşvik bir şampiyonluk ödülüyle oldu.

Üniversitelerde, liselerde hatta ilkokullarda dahi öğrencilerin programlama, yazılım veya teknoloji konusunda yeterli ilgi görmeleri ve teşvik edilmeleri son derece önem taşıyor. İçinde bulunduğumuz uzay çağı itibarıyla da bu konu daha hassas bir noktaya dönüşüyor. Uluslararası platformlarda da ülkemizin teknolojik, bilim ve robotik anlamında gelişmesine daimi olarak rekabeti yürütebilmesine olanak tanıyor. Bu noktada yapılacak çalışmalar son derece önem arz ediyor.

Diğer öğrenciler de teşvik edilmeli.

Robotik, yazılım ve teknoloji konularda diğer öğrencilerde teşvik edilmeli. Liseli gençlerimiz robotik şampiyonu oldular diğerleri neden olmasın? Öğrencilerimizin, gençlerimizin ve hatta diğer vatandaşlarımızın da bu noktada birbirlerini teşvik edici hareketlerde bulunması gerekiyor. Uzay çağındayız, Dünya ve ulusal pazarda gücümüzü korumalıyız. Ülkemizde herşeyi yapabilmek için imkanlar fazlasıyla mevcut.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.