Home / egitim / Kodlama Eğitimi BÖTE Başkanlarıyla Görüşüldü

Kodlama Eğitimi BÖTE Başkanlarıyla Görüşüldü

Okullarda uygulanacak kodlama eğitimine ilişkin görüşmeler yapıldı. Kodlama Eğitimi BÖTE Başkanlarıyla Görüşüldü

Okullarda faaliyete geçirilecek olan kodlama eğitimiyle alakalı son sürat çalışmalar devam ediyor. Okullarda eğitim seviyesinin yükseltilmesi ve öğrencilere kodlamanın sevdirilmesi düşüncesiyle harekete geçilen kodlama projesinde adımlar atılmaya başlandı. Dün üniversitelerin BÖTE başkanlarıyla görüşmeler yapılıp fikir alışverişinde bulunuldu. Bu sayede öğrencilerin kodlama hayatına geçişini sağlayacak, bir çok adım ve faaliyet analiz edilerek faaliyet raporu oluşturulmaya çalışıldı.

Öğrencilere kodlamayı sevdirmek, ülkenin geleceğine ve Dünya’ya yön vermek anlamına da geliyor.

Dünya üzerindeki tüm teknolojik faaliyet ve gelişmeler kodlama eğitiminin temelinde yatıyor. Buradan hareketle öğrencilere küçük yaştan itibaren kodlama eğitimi verilecek ve sevdilerek Dünya standartlarına yetişilmeye çalışılacak. Özellikle robotik programlama ve mekatronik alanlarında önemli başarılara imza atılacağı da düşünülüyor. 3D Printerlar, robotlar ve diğer bir çok teknolojik faaliyetin üzerinde de ülkemizin isminin yazması için yapılan bu çalışmalar son derece umut vaat ediyor. Yapılacak tüm çalışmalar en ince süzgeçlerden geçiriliyor.

Diğer dersler gibi yürütülmeyecek.

Kodlama diğer derslerden farklı bir konu olduğu için, diğer teorik dersler gibi yürütülmeyeceği düşünülüyor. Özellikle ortaokulda daha oyunsu, lisede ise hem teori hem pratik entegreli olarak yürütülecek gibi duruyor. Zira bu konuda ince çizgiyi korumak son derece önem arz ediyor. Kodlamada başarıyı getirecek olan noktanın da bu olduğu üzerinde duruluyor.

Özge ÖZYEĞİN |isbilgisi.com

About isbilgisi

Check Also

Bakan Avcı Eğitim Sistemi İle Alakalı Açıklamalar Yaptı

Nabi Avcı 4+4+4 sistemi ile alakalı olarak açıklamalar yaptı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı eğitim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir