Hacettepe Üniversitesinde Eğitime Ara Verildi

24 Mart 2016 Perşembe, 00:57
Hacettepe Üniversitesinde Eğitime Ara Verildi

Hacettepe Beytepe'de yaşanan olaylardan dolayı eğitime iki gün ara verildi.

 Hacettepe Üniversitesinde iki karşıt görüşlü öğrencilerin kavgasında ortalık savaş alanına döndü. Daha sonra kavga da yaralanan üniversite öğrencisi hastaneye kaldırıldı. Gencin grubunda ki arkadaşları hastaneye ziyarete geldiklerinde diğer grup ile karşılaştılar ve burada da bir kavga çıktı. Polis ekiplerinin müdahale ettiği olay da 10 kişi göz altına alındı.  
 
Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsünde karşıt görüşlü iki grup arasında sabah saatlerinde kavga çıkmıştı. Bu olayı dağıtmak adına polis ekipleri müdahale etti ve polis ekiplerinin müdahalesi sonucunda 21 kişi göz altına alındı. Çıkan olayda kesici bir alet ile yaralanan üniversite öğrencisi ise hastaneye kaldırıldı. Olaylar bu şekilde gelişirken çıkan olaylarda polis müdahalesi sonucunda göz altına alınan kişi sayısı 31 oldu.  
 
Hacettepe Üniversitesinden ise bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyurunun tarihi 23 Mart 2016’dır. Hacettepe Üniversitesinden yayımlanan  duyuruda Beytepe yerleşkesinde bulunan Hacettepe Üniversitesi lisans öğrencileri için bugün ve yarın eğitime ara verildiği duyuruldu.  
 
Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsünde yaşanan olaylar 22 Mart 2016 tarihinde yani dün sabah meydana geldi. Olay iki karşıt görüşlü grubun anlaşmazlığından dolayı yaşandı. Yaşanan bu olaylarda karşıt görüşlü olan bir gruptan bir üniversite öğrencisi yaralandı. Yaralanan öğrenci hastaneye kaldırıldı. Arkadaşları yaralan öğrenciyi ziyarete geldiklerinde hastane önünde bir kez daha kavga oldu ve olaya polis ekipleri müdahale etti.  
 
Sinan YILMAZ / İsbilgisi.com 


Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.