Eğitimde Mobil Uygulama Dönemi

15 Mart 2016 Salı, 10:22

Ordu'da öğretmenlik yapan Salih Erkan, öğrencileri için mobil uygulama geliştirdi. Eğitimde Mobil Uygulama Dönemi

Eğitimin, daimi olarak teknolojiden ve buna bağlı genç kültürden desteklenmesi konusundaki görüşleri savunanlar haklılar. Eğitim dünya standartlarında, teknolojiyi kullanarak ve ihtiyaçlara yönelik olarak şekillendirilen sistemler ile mümkün oluyor.

Eğitimin süreklileştirilmesi, keyifli hale getirilmesi ve başarı oranlarının da yükseltilmesi zaten bu mantalitenin kavranılmasıyla mümkün oluyor.

Tam da bu noktada çok başarılı bir iş daha Ordu’dan geldi.

Ordulu öğretmen Erkan, öğrencileri için geliştirdiği mobil uygulama ile onlara eğitimi ve eğitimi keyifli olarak almayı mümkün kıldı. Yaptığı bu çalışma o kadar başarılı ve örnek niteliğindeydi ki öğrenciler de veliler de durumdan çok memnun oldu. Bu memnuniyet bir anda yayıldı ve konu valiliğe kadar uzandı. Bir öğretmenin ve herşeyden önce bir eğitmenin yapmış olduğu bu çalışma, valilik tarafından da büyük övgü topladı.

Sosyal medyada boş vakit harcamak yerine eğitim temalı eğlendirici oyun.

Valilik öğretmenin yapmış olduğu bu çalışmadan memnuniyetini bildirerek, oyunun diğer tüm öğrenciler tarafından da oynanması gerektiğini ve bu konuda da gerekli tüm izin ve alt yapı hizmetlerinin sağlandığını bildirdi. Sosyal medyada vakitlerini boşa harcamak yerine zorlanılan derslerin eğlenceli ve son derece eğitici bir şekilde gerçekleştirilmesini ve öğrenilmesini sağlayan bu oyunu kendisinin dahi oynama fırsatı bulduğunu ve çok mutlu olduğunu belirtti.

Eğitimde mobil uygulama dönemi olarak tanımlayacağımız bu dönem, içinde bulunduğumuz çağ itibariyle çoktan başlamış ve üzerine gidilmesi gereken bir nokta olarak karşımızda, hem de en canlı ve olması gerektiği kadar başarılı bir örneğiyle beraber.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.