Home / egitim / Bu Haftasonu 4 Sınav Var

Bu Haftasonu 4 Sınav Var

MEB tarafından bu haftasonu 4 ayrı sınav uygulanacak.Bu Haftasonu 4 Sınav Var

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu haftasonu uygulanacak olan 4 sınav bulunuyor. Asli öğretmenliğe geçiş sınavı, açık lise sınavı, açık mesleki lise sınavı ve açıköğretim ortaokulu sınavı olmak üzere gerçekleştirilecek sınavlardan bazıları gerçekleştirildi. Bazıları ise yarını bekliyor. Ayrıca belirtilen sınavlardan yarın da sürecek olanları mevcut.

Bu sınavlar doğrultusunda asli öğretmenliğe geçiş yapabilecek olan aday öğretmenler de belirlenmiş olacak. Bu haftasonu itibariyle tamamlanacak olan sınavlara milyonlarca aday ve öğrenci girecek.

Asli öğretmenliğe geçiş sınavı 19 Mart yani bugün itibariyle, eğitim kurumları müdür yardımcılığı 20 Mart tarihinde, açıköğretim ve ortaokullara yönelik sınavlar ise 19-20 Mart tarihlerinde gerçekleştirileceklerdir.

Sınavlara Terör Darbesi

Sosyal medya ve internet platformlarında yer alan bazı paylaşımlar nedeniyle, kişilerin patlama veya terör faaliyeti gösterecekleri yeri bildirmeleri gibi nedenlerden dolayı sınava girecek adaylar tedirgin. Patlamaların kalabalık yerlerde yaşanması ve son derece tehlikeli olması, bahsi geçen sınavlar sırasında kalabalık olacağından ötürü de sınavlara terör darbesi vurulmuş durumda. Adaylar, sınava girip girmemekte kararsızlar. Eğitim ve yaşam arasında son derece ince bir çizgi olarak karşımıza çıkıyor.

Adaylar sınav tarih ve saatlerinde meydana gelebilecek terör faaliyetlerine karşın sınava girip, girmemek konusunda tereddüte düşüyorlar. Kişilerin yaşanabilecek bu tarz faaliyetlere karşı da dikkatli olması gerekiyor. Özellikle sınav dönem ve saatlerinde pek mümkün olmasa da kalabalık yerlerden kaçınılması gerekiyor.

 

About isbilgisi

Check Also

Bakan Avcı Eğitim Sistemi İle Alakalı Açıklamalar Yaptı

Nabi Avcı 4+4+4 sistemi ile alakalı olarak açıklamalar yaptı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı eğitim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir