Bakan Avcı Eğitim Sistemi İle Alakalı Açıklamalar Yaptı

24 Mart 2016 Perşembe, 01:39
Bakan Avcı Eğitim Sistemi İle Alakalı Açıklamalar Yaptı

Nabi Avcı 4+4+4 sistemi ile alakalı olarak açıklamalar yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı eğitim sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı ilköğretim sınıf sayısının 5 yıla çıkarılacağı haberlerine karşılık cevap niteliğinde bir açıklama yaptı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bilindiği gibi 4+4+4 sistemine geçtik ilk okulu 5 yıla çıkarmak, 3 yıla indirmek gibi bir çalışmamız yok bunları nereden çıkarıyorlar bir türlü anlamıyorum dedi.  
 
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Türkiye’nin Eğitimde Kalite Stratejileri, Fırsatlar ve Zorluklar konulu bir konferansa katılım sağladı.  Bakan Nabi Avcının katılım sağladığı Türkiye’nin Eğitimde Kalite Stratejileri, Fırsatlar ve Zorluklar konulu konferans SETA Vakfı tarafından düzenlenmiştir.  
 
Türkiye’nin Eğitimde Kalite Stratejileri, Fırsatlar ve Zorluklar konulu konferansta Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı katılımcıların sorularını yanıtladı. Bakan Avcıya eğitim sisteminin değiştirileceğine yönelik iddialar hakkında bir soru soruldu. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı şöyle konuştu; 
 
Bunu sorduğunuz gerçekten iyi oldu, bu konular hakkında haberler nereden çıkıyor bir türlü anlam veremiyorum. Böyle bir şey yok. Bir kez daha sizlerin huzurunda net bir şekilde söylüyorum eğitim sistemimiz 4+4+4 şeklindedir. Yani lise 4 yıl, orta okul 4 yıl, ilk okul 4 yıl okutulacak şeklindedir. 5 yıla çıkarmak 3 yıla düşürmek gibi bir çalışmamızın olmadığı gibi konuşulmamıştır.  
 
Muhtemelen bu haberler sağda solda anlatılıyor. Sosyal medyalarda paylaşılıyor. Yayımlanan bu haberlere itibar etmeyin eğitim sistemimiz 4+4+4 şeklinde yani lise 4 yıl, orta okul 4 yıl, ilk okul 4 yıl şeklinde devam edecektir. Bizim bakanlık olarak bu konu hakkında bir çalışmamız bulunmamaktadır.  
 
Sinan YILMAZ / İsbilgisi.com 


Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.