Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavının Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

11 Mart 2016 Cuma, 15:51

Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı, Sınav Giriş Yerleri MEB tarafından açıklandı. Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı, Sınav Giriş Yerleri MEB tarafından açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı, aday öğretmenlerin 19 Mart’ta alınacağı yazılı sınava yönelik yapılacak olan sınav giriş yerleştirmelerini tamamlandı. An itibariyle yayınlanan bildiriyle birlikte asli öğretmenliğe geçiş imkanı kazanacak tüm öğretmen adayları 19 Mart’ta yapılacak olan sınava dair sınav merkezlerini öğrenebilecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı Resmi Web Sitesinde Duyuruldu.

MEB, resmi web sitesinde yayınlanan bildirge ile beraber Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavına katılacak olan aday öğretmenlerin sınav giriş yerlerine ulaşabilecekleri paneli kullanıma açtı. Sınava girecek olan aday öğretmenler, T.C Kimlik numaraları ile sisteme giriş yapıp, sınava girecekleri merkezi rahatlıkla öğrenebilirler.

Binlerce Aday Öğretmen Katılacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 19 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı, binlerce öğretmen adayının katılımıyla sağlanacak. Sınav tarihinin belirginlik kazanmasıyla beraber gündeme gelen, Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı’nın giriş yerleri konusundaki bekleyişler de son bulmuş oldu.

19 Mart tarihinde belirtilen yer ve noktalarda gerçekleştirilecek olan sınavın sonuçları da yine Milli Eğitim Bakanlığı web sitesi üzerinde yayınlanacak. Sınav giriş işlemlerinin tamamlanmasının ardından, sınav sonuçlarının da çok zaman geçmeden açıklanması bekleniyor.

Bekleyiş Son Bulacak

Sınavın yapılmasıyla birlikte binlerce öğretmen adayının günlerdir süre gelen bekleyişi de son bulmuş olacak. Sınavın ardından adaylar bir de yazılı sınava tabi tutulacaklar. Yazılı ve sözlü sınavlardan başarılı olarak çıkan adayların, asli öğretmenliğe geçişleri de yapılmış olacak.

Sınav giriş yerlerini öğrenmek isteyen adaylar, MEB’in resmi web sitesinden sınav giriş yerlerini öğrenebilirler.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.