Akıllı Tahta Sınıfları Çoğaltılıyor

17 Mart 2016 Perşembe, 15:18
Akıllı Tahta Sınıfları Çoğaltılıyor

Fatih Projesi olarak yürütülen faaliyete ilişkin, akıllı tahta sınıfları artırılacak. Akıllı Tahta Sınıfları Çoğaltılıyor

Eğitimde teknoloji, iletişim ve etkileşimin artırılması yönünde yürütülen Fatih Projesi kapsamında akıllı tahta sınıflarında artırıma gidilecek. 2010 yılında anlaşması sağlanan fatih projesinin sistematik şekilde büyütülmesi amaçlanmıştı. Proje kapsamında bir çok okula akıllı tahta sınıfları kazandırılmış, eğitimde iletişim ve etkileşimin büyük ölçüde artışın sağlandığı da tespit edilmişti. Yayınlanmış olan verilere göre akıllı tahta sınıflarında yapılacak artış, eğitimin daha verimli olması, teknolojinin eğitimle bütünleşik olarak kullanılması ve sürdürülmesi olarak önemli faaliyet noktalarından. Dolayısıyla öğrencilere bu yönde sağlanan imkanın, verimli olması sonucu; diğer öğrencilerin de aynı imkanlara sahip olması ve eğitimin ülke içinde sevdirilmesi sağlanacak.

Eğitimde teknoloji ve etkileşimin önemini vurgulayan yetkililer; öğrencilerin daimi olarak bu akıllı tahtalı sınıflardan yararlanması gerektiğini ilettiler. Akıllı tahtalar bir çok etkileşim ve optimizasyon sağladığı için de özellikle teorik derslerin etkileşimli olarak yürütülmesine de olanak sağlıyorlar.

58 Bin Akıllı Tahtalı Sınıf Daha Hazırlanacak

Fatih projesi kapsamında başlatılan akıllı tahta sınıflarına 58 bin tane daha eklenecek. Bu sayede diğer öğrencilerin de bu imkandan yararlanarak eşit şartlarda ve konumlarda eğitim görmesine olanak tanınmış olacak. Öğrencilerin etkileşimli teorik dersleri ve bilhassa etkileşimli olarak sınıflardan yararlanması eğitim ve eğitim kalitesinin de artmasını sağlıyor. Bahsi geçen proje kapsamında 58 bin akıllı tahtalı sınıfın, bu yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Akıllı Tahta Sınıfları Çoğaltılıyor, eğitimin kalitesi ve seviyesi artıyor.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.