Home / egitim / 5. SINIFLARA YENİ MÜFREDAT

5. SINIFLARA YENİ MÜFREDAT

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı yaptığı açıklamada 5. Sınıf öğrencileri için yeni müfredatın geldiğini ve artık daha fazla İngilizce eğitimi verileceğinin altını çizdi.

5. SINIFLARA YENİ MÜFREDAT

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı yaptığı açıklamada 5. Sınıf öğrencileri için yeni müfredatın geldiğini ve artık daha fazla İngilizce eğitimi verileceğinin altını çizdi. UNESCO ASPnet Okul Ağır Konferansında konuşma yapan Nabi Avcı yeni müfredat ile farklılıkların geldiğini öne sürdü.

Eğitim konusunda köklü reformlar yapan hükümet bir türlü oturmayan eğitim sistemine yeni şekiller ve modeller arıyor. Yeni yapılan sınav sistemlerinin yanı sıra daha birçok konuda değişiklikler yapılıyor. Bunlardan birisi olan müfredat sistemi yeni düzenlemelere tabii tutuldu ve yeni eğitim konuları getirildi.

18 SAAT İNGİLİZCE

Özellikle İngilizce diline çok ciddi şekilde önem veren müfredat ile 5. Sınıf öğrencilerine tam 18 saat İngilizce dersi geliyor. Haftalık olarak 18 saat İngilizce öğrenecek olan çocuklar diğer derslerden 2 kat daha fazla dil dersi öğrenecekler. Verilecek olan İngilizce derslerinde gramer ağırlıklı olmayacak. Genellik dinleme ve yazma ağırlıklı olacak olan derslerde, öğrencilerin hem daha fazla duyması hem de daha fazla yazarak kendisini geliştirmesi hedefleniyor.

About isbilgisi

Check Also

Bakan Avcı Eğitim Sistemi İle Alakalı Açıklamalar Yaptı

Nabi Avcı 4+4+4 sistemi ile alakalı olarak açıklamalar yaptı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı eğitim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir