2016 YDS Giriş Yerleri Açıklandı

17 Mart 2016 Perşembe, 13:54
2016 YDS Giriş Yerleri Açıklandı

Yapılacak olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına yönelik sınav giriş yerleri açıklandı. 2016 YDS Giriş Yerleri Açıklandı

27.03.2016 tarihinde ve saat 09.30 itibariyle yapılması planlanan sınav için sınav giriş yerleri açıklandı. ÖSYM’nin resmi web sitesi üzerinde duyurulan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nın giriş yerlerinin açıklanmasıyla meraklı bekleyiş son buldu.

Yüksek sayıda katılımın olacağı YDS‘ye yönelik sınav giriş yerlerini öğrenmek isteyen adaylar Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin resmi web sayfası üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca gün ışığı imkanından daha fazla yararlanabilmek nedeniyle de Bakanlar Kurulu Kararı gereği yaz saatine geçiş uygulaması 27.03.2016 tarihinde gerçekleştirilecektir. 

2016 YDS Giriş Yerleri Açıklandı, bahsi geçen yaz saati uygulaması da 27.03.2016 Pazar günü saat 03.00 itibariyle 1 saat ileriye saatlerin alınmasıyla gerçekleştirilecek. Tüm adayların bu detaya dikkat etmesi gerekmektedir.

Peki adaylar sınav giriş yerlerini nasıl öğrenebilirler?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nın giriş yerlerini öğrenmek isteyen adaylar Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin resmi web sitesi üzerinde yayınlanan duyurular bölümünü takip ederek, giriş yerlerine ulaşabilirler.

Ayrıca adaylar dilerlerse https://ais.osym.gov.tr/ bağlantısını takip ederek; sınava girecekleri yeri öğrenebilecekleri sınav giriş belgesini, T.C kimlik numaraları ve şifreleriyle direk edinebilirler.

Sınava girecek adayların, sıra, okul ve yerleşim konusundaki düzenlemelerinin yapıldığını ve yerleştirme işlemlerinin tamamlandığını belirten bu bildiri ile beraber bir çok aday da heyecanlı bir bekleyişin içine girdi. 27.03.2016 tarihinde gerçekleşecek olan sınava 10 gün gibi bir süre kaldı. Adaylarda heyecanlı bekleyiş sürerken, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin de çalışmaları sürüyor. Sonucun yeni açıklanması nedeniyle de web site üzerinde zaman zaman yavaşlamalar olabileceği dşünülüyor.

Ahmet Yasin KÜÇÜKSAKAL | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.