2016 ALES Başvuruları Başladı

15 Mart 2016 Salı, 11:33
2016 ALES Başvuruları Başladı

Yapılacak olan 2016 ALES sınavına yönelik başvurular alınmaya başlandı.2016 ALES Başvuruları Başladı

Her yıl düzenli olarak yapılan ALES sınavına yönelik başvurular bu yıl itibariyle de açılmış bulunuyor. ALES sınavına girecek olan adayların, başvuruları alınarak belirtilen tarihin son gününün mesai saatine kadar başvuru işlemleri devam edecek. Başvuru tarihi sonrasında ise herhangi bir tarih uzatımı noktası, söz konusu değil. ALES 2016’ya başvuru yapacak adayların, belirtilen tarihler arasında başvuru işlemlerini tamamlaması gerekiyor.

Akademik Personel Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavına yönelik açıklama gelirken, sınav tarihi 8 Mayıs olarak belirtilmişti.

2016 ALES Başvuruları Başladı
, sınava başvuru yapacak olan adaylar için sınav başvuru tarihleri ise 15-28 Mart tarihleri olarak belirtilmiştir. ALES sınavına başvuru yapacak olan adaylar için belirtilen tarihlerin herhangi bir uzatıma gidileceği yönünde bilgi de mevcut değil. Her yıl düzenli olarak yapılan sınava binlerce akademik personel katılacak. Sınava başvuran adayların sonuçları, sonuçlar açıklandıktan sonraki 3 yıl süreç içinde geçerli olacaktır.

Başvuru yapmak isteyen adaylar ÖSYM’nin resmi web sitesi üzerinden yayınlanacak olan, başvuru klavuzuna uygun olarak başvurularını gerçekleştirmek durumundalar.  Başvuru işlemleri bu resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilebildiği gibi, kurum tarafından da yapılmaktadır.

Ales 2016’ya başvuru yapacak olan adaylar için sınav ücreti ise 70 TL olarak belirlenmiştir. Sınava başvuru yapacak olan adayların, belirtilen ücreti yatırması gerekmektedir. Adaylar, kredi kartı ile belirtilen tarihler arasında başvuru işlemlerini gerçekleştirmek adına başvuru ücretini ödeyebilecekler.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar www.osym.gov.tr bağlantısını takip edebilirler.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.