Home / Dünya / YUNANİSTAN’IN İFLASINA SON 3 GÜN

YUNANİSTAN’IN İFLASINA SON 3 GÜN

Yunanistan’ın borcunu ödemesi için gerekli olan süre 3 gün sonra doluyor.

YUNANİSTAN’IN İFLASINA SON 3 GÜN

Yunanistan’ın borcunu ödemesi için gerekli olan süre 3 gün sonra doluyor. Yunanistan eğer bir mucize ile karşılaşmaz ve parayı bulamaz ise 3 gün sonra iflasını açıklayacak.

Ülkenin büyük borç altında olduğunu açıklayan kaynaklar, yaklaşık olarak 3 gün içerisinde iflas edebileceğini açıklıyor. Toplam borcu 320 milyar Euro olan Yunanistan’a Avrupadan ise 240 milyar Euro değerinde bir kurtarma paketi geldi ancak; bu paket gelmesine rağmen Yunanistan’ın IMF’ye olan borcunun ödenemeyecek olması ülkeyi her geçen gün iflasa sürüklüyor.

ALMANYA’YA BORÇ 56 MİLYAR

Almanya’ya olan borç ise 56 milyar Euro olarak tarihe geçti. Tarihinin en büyük borçlanmasını yaşayan Yunanistan eğer bu parayı bulamaz ise ülke iflas edecek ve değer kaybedecek. Özellikle yeni gelen hükümetin büyük vaatler ile gelmesinin ardından böyle bir durum ile karşılaşılması kötü yorumlara da neden oluyor.

3 GÜN SONRA İFLAS

Birçok uzman Euro bölgesini riske sokacak olan Yunanistan’ın 3 gün içerisinde iflas edeceğini ve Euro yatırımcısının dikkatli olması gerektiğini savunuyor.

About isbilgisi

Check Also

NATO TÜRKİYE İÇİN TOPLANACAK

Brüksel’de Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) Konseyi Türkiye için Genel Sekreter Jens Stoltenberg isteği ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir