Home / Dünya / YUNANİSTAN YANIYOR

YUNANİSTAN YANIYOR

Yunanistan’ın ekonomik krizden bir an evvel kurtulabilmesi için kemer sıkma politikaları geliştirilip, bu yasaların mecliste kabul ediliyor olması başkent Atina sokaklarını bir hayli karıştırdı

YUNANİSTAN YANIYOR

Yunanistan’ın ekonomik krizden bir an evvel kurtulabilmesi için kemer sıkma politikaları geliştirilip, bu yasaların mecliste kabul ediliyor olması başkent Atina sokaklarını bir hayli karıştırdı.

Göstericiler bu kemer sıkma politikalarını ret ederken protesto amacı ile her yeri ateşe verdiler.

ÜÇÜNCÜ KURTARMA PAKETİ

Euro bölgesinin patronları üçüncü bir kurtarma paketi hazırladılar. Bu kurtarma paketi karşılığında ise Yunanistan Parlamentosundan bir kemer sıkma politikasının yani yasasının geçirilmesi istendi. 

86 milyar € değerindeki kurtarma paketi ise Yunanistan’ı büyük oranda kurtaracak gibi gözüküyor. Paket içerisinde ağır kemer sıkma politikaları bulunurken, KDV’nin artması gibi çok sıkıcı uygulamalar bulunuyor. Emeklilik yaşının 67’ye yükseltilmesinden kamu çalışanlarının azaltılmasına kadar birçok uygulama daha Yunanistan’ı bekliyor.

POLİSLE ÇATIŞMALAR

Yunan göstericiler ise tüm bu paketin içeriğine sinirlenip polisle çatışmaya başladı. Sokakları ateşe verip Atina’yı yakıp yıktılar.

About isbilgisi

Check Also

NATO TÜRKİYE İÇİN TOPLANACAK

Brüksel’de Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) Konseyi Türkiye için Genel Sekreter Jens Stoltenberg isteği ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir