Home / Dünya / YUNANİSTAN EURO BÖLGESİNDEN ÇIKABİLİR

YUNANİSTAN EURO BÖLGESİNDEN ÇIKABİLİR

Zor zamanlar geçiren ve sıkıntıları her geçen gün artan Yunanistan devleti IMF’ye olan borcunu ödeyemedi.

YUNANİSTAN EURO BÖLGESİNDEN ÇIKABİLİR

Zor zamanlar geçiren ve sıkıntıları her geçen gün artan Yunanistan devleti IMF’ye olan borcunu ödeyemedi. Borç için ekstra zaman ve taksitlendirme isteyen Yunanistan geçtiğimiz hafta bu parayı ödeyemeyeceğini duyurdu. Yunanistan’ın bu açıklamasından sonra gelen haberler ise ekonominin pek iyiye gitmediği yönündeydi. Özellikle IMF tarafından gelen açıklamalar ise Yunanistan’ın geleceği hakkında pek olumlu sonuçlar vermiyor.

YUNANİSTAN EURO’DAN ÇIKIYOR

Uzun zamandır konuşulan ve çıkması düşünülen Yunanistan Euro bölgesinden çıkabilir diye yeni bir haber geldi. Gelen bu haber üzerine Euro bölgesinde düşme yaşanırken, Yunanistan’ın çıkması ile Euro bölgesinin geleceği de tehlikeye atıldı. Uzmanlar Euro’nun giderek düşebileceğini söylerken, yapılan açıklamaların ardında da Euro değerinde düşüş gözlemlediklerini bildiriyorlar.

YUNANİSTAN ZOR ZAMANLAR GEÇİRİYOR

Yunanistan’ın zor zamanlar geçirdiğini ifade eden uzmanlar, bu gidişe daha fazla dayanamayacağını da belirtiyorlar. Vize verme konusunda da kendisini genişleten Yunanistan kolay vize vermek için uğraşıyor.

About isbilgisi

Check Also

NATO TÜRKİYE İÇİN TOPLANACAK

Brüksel’de Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) Konseyi Türkiye için Genel Sekreter Jens Stoltenberg isteği ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir