YUNANİSTAN'DA EMEKLİ KUYRUKLARI

05 Temmuz 2015 Pazar, 22:35
YUNANİSTAN'DA EMEKLİ KUYRUKLARI

Yunanistan kriz ile boğuşurken bankalardan çekilen yüklü derecede para bankaların kapatma kararı almasına neden olmuştu.

YUNANİSTAN’DA EMEKLİ KUYRUKLARI

Yunanistan kriz ile boğuşurken bankalardan çekilen yüklü derecede para bankaların kapatma kararı almasına neden olmuştu. Yunanistan’ın paramızı ödeyemiyoruz demesinin ardından paniğe kapılan halk tüm parasını bankalardan çekmiş ve yastık altı yapmıştı.

2 GÜNDE 1 MİLYAR €

Yaklaşık 2 gün içerisinde  1 milyar € çeken Yunan halkı bu denli yüksek bir para çekmesi sebebi ile bankalara kısa süreli bir şok yaşatmıştı. Daha sonra kişi başı en fazla 60 € para çektiren bankalar kısa bir süre sonrada hemen kapatma kararı aldılar.

BANKALAR KAPALIYDI

Bankalar tam 6 gün boyunca açılmadı. Bankalardan fazla para çıkışını engellemek adına bu adımı atan Yunanistan bankaları, geçtiğimiz Cuma günü kapılarını yeniden açtı. Bankalar açılır açılmaz hücum etmek isteyen vatandaşlar sadece emeklilere maaş verileceğini duyunca geri dönmek zorunda kaldı. Emeklilerin uzun kuyruklar oluşturdukları bankalar önünde saatlerde maaş kuyrukları beklendi.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.