İNGİLİZLER TÜRKİYE’Yİ SAVAŞA ÇEKMEK İSTİYOR

01 Temmuz 2015 Çarşamba, 19:01
İNGİLİZLER TÜRKİYE’Yİ SAVAŞA ÇEKMEK İSTİYOR

İngilizlerin Türkiye ile ilgili bir haber yapmasını olumlu karşılamayan siyasetçiler ve yazarlar, İngilizlerin Türkiye’yi zorla Suriye’ye çekmek istediğini beliriyorlar.

İNGİLİZLER TÜRKİYE’Yİ SAVAŞA ÇEKMEK İSTİYOR

İngilizlerin Türkiye ile ilgili bir haber yapmasını olumlu karşılamayan siyasetçiler ve yazarlar, İngilizlerin Türkiye’yi zorla Suriye’ye çekmek istediğini beliriyorlar. Özellikle İngiltere’nin en önemli gazetelerinde Daily Telegraph’ın attığı manşet büyük bir haber konusu oldu.

TÜRKİYE CUMA GÜNÜ SURİYE’YE GİRECEK

Daily Telegraph gazetesi Türkiye’nin Cuma günü Suriye’ye gireceğini iddia etti. Bu iddiasını herhangi kanıtlayan bir nota yer verilmediği gibi sadece bir gün vermesi ise tartışma konusu oldu. Türkiye’nin yaklaşık olarak 18 bin asker göndereceğini bildiren Daily Telegraph gazetesi, bu konuyu ise Kürt Devletini engellemek olarak verdi.

ERDOĞAN BU HAMLE İLE KÜRT DEVLETİNİ ENGELLEYECEK

Türkiye’nin Suriye’ye gireceğine tamamı ile inanan İngiltere merkezli gazete bunun Erdoğan’ın yaptığı bir hareket olarak bildirdi. Erdoğan’ın bu hamle ile Kürt Devletinin önüne geçebileceğini savunması ise şaşırttı.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.