IMF YUNANİSTANA EK SÜRE VERMEYECEK

18 Nisan 2015 Cumartesi, 15:04

Ulusal Para Fonu (IMF) borçlu olan Yunanistan’ın borçlarını ertelemeye sıcak bakmadıklarını böyle bir şeyin mümkün olmadığını belirtti.

IMF YUNANİSTANA EK SÜRE VERMEYECEK

Ulusal Para Fonu (IMF) borçlu olan Yunanistan’ın borçlarını ertelemeye sıcak bakmadıklarını böyle bir şeyin mümkün olmadığını belirtti. Yunanistan’ın gelecek ay ödemesi gereken borç miktarının düşürülmesi ya da silinmesi yönünde değil de, ertelenmesi yönünde istekte bulunmasından sonra IMF’den gelen cevap çokta iç açıcı değil diyebiliriz. Bir AB üyesi olan Yunanistan’ın gelecek ay 1 Milyar Euro değerindeki borcunu ödemesi gerekiyor.

BORCU ERTELEMEK TAVSİYE EDEBİLİR BİR KARAR DEĞİL

Diğer yandan açıklama yapan IMF Başkanı Lagarde, böyle bir şeyin mümkün olmayacağını ve borcu ertelemenin doğru bir karar olmayacağını savundu. Borcu ertelemenin doğru bir karar olmadığını öne süren başkan, paranın zamanında ödenmesi gerektiğini söyledi.

Yunanistan’ın belki de kendisine kredi verebilecek birilerini bulması gerektiğini altını çizen Almanya Maliye Bakanı, Yunanistan’ın AB için pek olumlu davranışlar sergilemediğinin de altını çizdi.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.