DÜNYADAN NEPALDEKİ TÜRK ARAMA KURTMA EKİPLERİNE ÖVGÜ

30 Nisan 2015 Perşembe, 00:35
DÜNYADAN NEPALDEKİ TÜRK ARAMA KURTMA EKİPLERİNE ÖVGÜ

Nepal’de meydana gelen depremin ardından birçok ülkeden ekip yardıma gitmiş ve çalışmalara katılmıştı.

DÜNYADAN NEPALDEKİ TÜRK ARAMA KURTMA EKİPLERİNE ÖVGÜ

Nepal’de meydana gelen depremin ardından birçok ülkeden ekip yardıma gitmiş ve çalışmalara katılmıştı. Arama kurtarma ekipleri hala daha canla başla çalışırken birçok ölü ve yararlı çıkartılmaya devam ediyor. Ölü sayısının 5 bini geçtiği Nepal’de 10 binden fazla yaralı ve binlerce enkaz altına kalan insan bulunuyor.

TÜRKLERE GİDİN, ONLAR YARDIM EDER

Enkaz altında yakınlarının olduğunu duyanlar Nepal polisinden yardım istedi ancak; Nepal görevlileri bu kişilere “ Türklere gidin, onlar size yardım edebilir “ dediği öğrenildi. AFAD ve GEA ekipleri 3 kişiyi enkazdan canlı olarak kurtarmış ve profesyonel bir çalışma göstermiştir. Hala daha burada çalışan ve enkazdan canlı insan kurtarmaya çalışan Türk ekipleri, Nepal’de kendilerini göstermiş ve insanların hayatlarını kurtarmaya devam etmektedir.

DÜNYA BASININDA ÖVGÜ

Çin ve Hindistan’ın ardından bölgeye varan Türk ekipleri, 5 kişinin hayatını kurtarması ile tüm dünya basınında kendisinden söz ettirdi. Milyonlarca kişinin okuduğu gazetelerde Türklerden övgü ile bahsedenler, çalışmalarda ne kadar profesyonel ve akıllı iş çıkartıldığından bahsetmeye devam ediyorlar.Yorum yazın...


Diğer Güncel Haber ve İlanlar
isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.