AVRUPA YANIYOR

02 Temmuz 2015 Perşembe, 23:02

Avrupa’da son yılların en sıcak yaz ayları yaşanırken birçok Avrupa ülkesinde sıcaklık 44 dereceyi geçti.

AVRUPA YANIYOR

Avrupa’da son yılların en sıcak yaz ayları yaşanırken birçok Avrupa ülkesinde sıcaklık 44 dereceyi geçti. Son 30 yılın en sıcak yaz ayları geçirilirken insanlar parklara, gölgelik alanlara ve göl kenarlarına akın ederek serinlemeye çalışıyorlar. Özellikle Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika ve İspanya’da çok ciddi şekilde etkili olan sıcaklar birçok kişinin fenalaşmasına da neden oluyor.

İSPANYA KIRMIZI ALARMDA

İspanya sıcakların çok artması nedeni ile kırmızı alarma geçerken, birçok kişi ülkeyi terk ederek tatile çıkıyor. Güney bölgesindeki Cordoba’da ise sıcaklık 44 dereceği geçerek son 30 yılın en sıcak günlerine girildi.

Fransa aynı şekilde sıcak ile mücadele ederken 1942’den bugüne kadar en sıcak günler geçiriliyor. Öğleden sonra bile gölgede sıcaklık 38 dereceye kadar ulaşırken insanlara birçok uyarı yapılıyor.

İngiltere’de de sıcaklıklar artarken İngiliz yetkililer, özellikle yaşlı, çocuk ve kalp hastalarının kesinlikle dışarı çıkmamasını tavsiye ediyorlar.

GECELERİ DE SICAKLIK DEVAM EDİYOR

Sıcaklık sadece gündüzleri değil, geceleri de devam ettiği için bunaltıcı bir hava bulunuyor. Avrupa Temmuz ve Ağustos ayında ise daha çok zorlanacak gibi.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.