Home / Dünya / AMERİKA'DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI, ASKER ŞEHRE İNDİ!

AMERİKA'DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI, ASKER ŞEHRE İNDİ!

Siyahi bir gencin öldürülmesi ile birçok olaylar çıkan Amerika’da bugün düzenlenen cenaze töreninde yine olaylar çıktı.

AMERİKA’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI, ASKER ŞEHRE İNDİ!

Siyahi bir gencin öldürülmesi ile birçok olaylar çıkan Amerika’da bugün düzenlenen cenaze töreninde yine olaylar çıktı. Sloganlar atan ve tepkilerini göstermek isteyen bir grup masum genç, polis tarafından orantısız güce maruz kaldı. Amerikan polisinin son derece sert tutumları ve davranışları karşısında tepki vermeye başlayan eylemciler etrafa zarar vermeye başladı.

Tüm dünyaya dalga dalga yayılan bu eylem Baltimore kentinde çok ciddi derecede eylemlerin olmasına neden oldu. Polis arabalarını yakan ve etraftaki mağazalara zarar veren göstericiler, marketleri yağmalamaya başladı. Birçok iş yerinin yağmalandığı kentte polis kontrolü ele alamadı.

ASKER SOKAĞA İNDİ

Polislerin olayları bastıramaması sebebi ile asker sokağa indi. Tam bir darbe görüntüsü oluşturan askerler, durum kontrol altına alabilmek için olağan güçleri ile eylemcileri bastırıyorlar. 15 kişinin yaralandığı gösterilerde 30 kişi gözaltına alındı. Olayların devam ettiği ve göz altıların arttığı Baltimore kentinde olağan üstü hal ilan edildi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

Özgürlükler ülkesi Amerika’da sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Askerin şehre inmesi ile sokağa çıkma yasağı ilan eden Amerika’da olaylar giderek büyümeye başladı. Olayları bir türlü bastıramayan polis ve asker, Obama’ya da bilgi verdi.

About isbilgisi

Check Also

NATO TÜRKİYE İÇİN TOPLANACAK

Brüksel’de Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) Konseyi Türkiye için Genel Sekreter Jens Stoltenberg isteği ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir