İş Fikirleri Bayilik

İş FikirleriBayilik Almakİş Fikirleri Bayilik

İş kurmak isteyenler eğer akıllarında bir iş yok ise ilk olarak bayilik almaya çalışırlar. Buradaki amaç ise, bir şirket ya da bir ürüne bağlı olmak ve rahat bir şekilde para kazanmaktır. Eğer sizlerde rahatça para kazanmak ve ürün tedarik ederken sorun yaşamak istemiyorsanız bir bayilik alabilirsiniz. Peki, bayilik almanın ne gibi avantajları vardır? İlk olarak şunu söyleyelim ki siz bir bayilik aldığınız zaman hiçbir iş ile uğraşmazsınız. Bayiliğini aldığınız firma sizin adınıza her şeyi düzenler ve her şeyi tedarik eder. Böylece satıcılarla ya da üreticiler ile birebir değil, sadece firmanız ile görüşerek malınızı kısa sürede hem de uygun fiyata tedarik edebilirsiniz.

Diğer yandan bir bayiliğiniz olduğu zaman reklam işinizde olmaz. Reklam işleri, üretim işleri gibi konular firma tarafından yapılır. Bunlar ise sizin cebinizden ekstra para çıkmaması için son derece önemlidir. Eğer sizlerde cebinizden sürekli para harcamak istemiyorsanız herhangi bir ürünün bayiliğini alabilirsiniz. Bu sayede satacağınız üründen vereceğiniz poşetine kadar her şeyini sizlere firma sağlayacaktır. Böylece ekstra masraflardan kurtulduğunuz gibi ekstra işlerden de kurtularak kafanız daha rahat iş yapabilirsiniz. Gerek gıda sektörü, gerek kozmetik gerekse de tobaco sektörü olsun her şeyinizi firma ile bir telefon sayesinde kolayca halledebilirsiniz.

İş fikirleri bayilik konulu makalemizin en can alıcı noktası ise bu kısım diyebiliriz. Çünkü bayilik almak sanıldığı üzere çok kolay bir iş değildir. Ayrıca her parası olana da bayilik verilmediğini bilmeniz gerekmektedir. Eğer belirli vasıflarda değilseniz ve bazı şartları sağlamıyor iseniz, bayilik almanız zor olabilir. Eğer şartlar sizin için uygun ise, son seçenek olan para konusunu da halletmeniz gerekecektir. Para konusunda ise ciddi paralar istenebiliyor. Özellikle yemek sektöründeki firmalar, hava parası adı altında binlerce TL isteyebiliyor. Ayrıca iç dizayn ya da satış ofislerinin de onların istediği şekilde dizayn etmek için ciddi paralar harcamanız gerekmektedir. Eğer yemek sektöründe iseniz masa ve sandalyeler, restoran aydınlatması ve daha birçok ayrıntı cebinizi birazcık yoracaktır. Aynı şekilde diğer firmalarda eğer satış ofisi var ise, bazı kriterleri göz önünde bulundurmaktadır. Bu nedenle bunları da düşünerek bayilik başvurusunda bulunmak çok daha doğru olacaktır. Aksi halde sonucu ağır olan sonuçlara katlanmanız gerekebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir