Çiğ Köfte Bayiliği Veren Firmalar

İlk olarak çiğ köfte sektörü hakkında sizlere biraz kısa kısa bilgiler verdikten sonra bayilik veren tüm firmaları tek tek isimleri ile sizinle paylaşacağız.Çiğ Köfte Bayiliği Veren Firmalar

İlk olarak çiğ köfte sektörü hakkında sizlere biraz kısa kısa bilgiler verdikten sonra bayilik veren tüm firmaları tek tek isimleri ile sizinle paylaşacağız. Fakat çok eski bir yiyecek olan ve kültürümüzde çok eski yıllarda da olan çiğ köftenin neden son dönemlerde bu kadar popüler olduğuna gelin hep beraber bakalım.

Çiğ köfte aslında bu zamana kadar hep bir yemek gözü ile görüldüğü için Türkiye’de yaygınlaşamamıştır. Fakat akıllı girişimciler çiğ köfteyi fast food gibi pazarladıkları için şuanda her cadde üzerinde mutlaka bir çiğ köfte dükkânı görebiliyoruz. Daha önceden kimsenin aklına gelmemiş olması da tabii ki bu girişimcilerin cebini yüklü bir miktarda doldurmuştur.

Çiğ köfte bayiliği veren firmalar Ömer Aybak, Pan Çiğ köfte, Lagash Çiğ Köfte, Tatlıses Çiğ Köfte ve Komagene gibi büyük firmalardır. Bu örnekleri çok daha fazla olarak sıralayabiliriz. Fakat bu saymış olduklarımız en büyükleri ve en çok tercih edilenleri olarak bilinmektedir. Bu nedenle öncelikle bu firmaları araştırabilir ve eğer memnun kalmaz ya da şartları size uygun gelmez ise farklı bir firmayı araştırabilir, deneyebilirsiniz.

İçlerinden birisine bakacak olursak, örneğin komagene neredeyse artık her sokakta gördüğümüz bir çiğ köfte restoranı haline gelmiştir. Bu kadar yaygın olması ise franchise dediğimiz bayilik şartlarının çok rahat olmasından kaynaklanmaktadır. Komagene firması 2014 Aralık ayına kadar herhangi bir isim hakkı almayacağını belirtmiş ve ona göre satışlar yapmaktadır. Bu sebepten dolayı da parası olmayan kişiler ya da franchise parası vermek istemeyenler ilk tercih olarak komagene ismini tercih ediyorlar.

Diğer firmalara da baktığımız zaman onlarda çok büyük isim hakkı parası istememektedirler ancak; yine de verilen paralar bazen yatırımcılara büyük para olarak gelebiliyor. Kaldı ki restoranın yapılması ve mal alımına kadar daha birçok masrafında olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca büyük bir firma ile çalışmanın en büyük yararı ise, bunların büyük fabrikalar da hazırlanıp getiriliyor olmasıdır. Toplu hazırlanıyor ve lezzetinde getiriliyor olması da ayrıca hazır çiğ köfte firmalarını tercih etmekteki en büyük sebep olarak gösterilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir