Bayilik Veren Firmalar

14 Mayıs 2015 Perşembe, 07:39
Bayilik Veren Firmalar

Bayilik Veren Firmalar – Franchise Veren FirmalarBayilik Veren Firmalar

Bayilik almak artık birçok kişinin ilk tercihi haline gelmiş durumdadır. Bunun en büyük nedeni ise bir düzen içerisinde satış yapıyor olmanızdır. Bugün birçok kişi satmak istediği ürünün aynısı herhangi bir firmada var mı diye araştırıyor ve varsa bir “ marka “ adı altında satış yapmayı tercih ediyor. Bir marka ile çalışmanız size reklam yönünden kazandıracağı gibi aynı zamanda kaliteli ürün bakımından da katkı sağlayacaktır. Özellikle 2014 yılında artık tahmin edersiniz ki insanlara olan güven gittikçe azalmaya başlamıştır. Her gün çıkan yeni haberlerle insanlar yeni şoklar yaşıyor ve güvenli alışveriş yapamıyorlar. Bu sebeple de yeni değil daha bilindik markaları tercih etmeyi seçiyorlar.

Bayilik yani “ Franchise “ dediğimiz bu sistemin içerisinde yer almak size çok para kazandıracağı gibi aynı zamanda size fazlaca itibarda kazandıracaktır. Çünkü bugün birçok markanın bayiliğini almak kolay olmamakla beraber ciddi yatırımlar gerektirmektedir. Eğer sizlerde bu yatırımları karşılayabilirim diyorsanız hemen bir bayilik alabilirsiniz. Bayilik alacak olan kişilerin elbette dikkat etmesi ve değerlendirmesi gereken hususlarda vardır. Fakat bu konu ile ilgili de bu bayilik veren firmalar fazlaca konferans ve bilgilendirici toplantı yapmaktadırlar. Oralarda öğrenecekleriniz ile pekâlâ bir restoran ya da mağazayı idare ettirebilir ve üstesinden gelebilirsiniz. Bayilik veren firmalar genellikle yeme içme üzerine olmaktadır. Fakat elbette kıyafet ya da farklı ürünler satmak içinde birçok bayilik veren firma bulabilirsiniz. İsterseniz gelin hep beraber bu firmalara bakalım. Aşağıda vereceğimiz bayilik veren firmalar sayesinde tüm bilgilere sahip olabileceksiniz.

TADIM PİZZA BAYİLİK

Gıda sektöründe önemli bir yere sahip olan Tadım Pizza bu sektöre girdiği 1984 yılından bu yana çok ciddi şekilde kendini geliştirmiş ve büyütmüştür. İlk olarak Ankara’da ortaya çıkan Tadım Pizza şuanda Türkiye’nin birçok büyük iline yayılmış ve hizmet vermektedir. Bayilik almak isteyenlerin kısa 1 – 2 sene içerisinde paralarını çıkartacaklarını ve üzerine kar edeceklerinin garantisini veren Tadım Pizza maliyet bakımından da birçok pizza firmasından daha ucuz. 100 – 300 m2 arasında dükkan isteyen Tadım Pizza’nın bayilik giriş ücreti 35.000 $ olarak belirlenmiştir.

Toplam maliyet: 150.000 – 200.000$

KÖFTECİ RAMİZ BAYİLİK

1920li yıllarda bu işe başlamış ve bugüne kadar da lezzetini korumayı başarmış olan Köfteci Ramiz Türkiye’nin birçok ilinde faaliyet göstermektedir. Lezzetinin ön planda olması ve insanların gerçek bir köfte yemek için burayı tercih ediyor olması elbette marka değerini de artırmaktadır. Özellikle AVM içlerine giren ve buralarda restoran açan Köfteci Ramiz bayilik ücreti hakkında tam net bir bilgi vermiyor. Şehir ve lokasyona göre farklı fiyatlar çıkartan firma dükkan maliyetini biraz fazla tutmaktadır.

Toplam maliyet: 250.000 – 500.000 TL

RUMMANI CHICKEN WORLD BAYİLİK

Henüz yeni bir firma sayılan Rummani Chicken World tavuğun farklı lezzetlerini bizlere sunan firmalar arasında yer almaktadır. İlk olarak Antakya’da kurulmuş ve 4 yıl içerisinde ciddi bir gelişim kaydetmiş olan bu firma da Türkiye’ye açılmak ve adını her yere duyurmak adına bayilikler vermektedir. Rummani Chicken World bayilik almak isteyenlerden herhangi bir bayilik parası istememektedir.

Toplam maliyet: 120.000 – 150.000 TL

POLEN TANTUNİ BAYİLİK

Türkiye’de henüz yeni yeni aktif olmaya başlayan ve farklı lezzetler sunarak insanların dikkatini çekmek isteyen Polen Tantuni firması bayilik vermek konusunda sıcak bakan firmalar arasında yer almaktadır. Özellikle büyük şehirde aktif olmaya ve adını duyurmaya çalışan firma marka değerini de yüksek tutarak kendisini daha değerli göstermektedir. Polen Tantuni bayilik fiyatı 100.000 TL olarak belirlenmiştir. Maliyet bakımından büyük bir para harcanmasını istemiyor olsa da aldığı giriş ücret parası oldukça fazla diyebiliriz.

Toplam maliyet: 140.000 TL + KDV


PİZZA HUT BAYİLİK

Kuruluşu ABD’ye dayanan Pizza Hut bugün Türkiye’de tercih edilen 5 büyük pizza firmasından birisi olarak karşımıza gelmektedir. Özellikle bugün baktığımız zaman birçok kişinin bu firmayı beğeniyor ve tercih ediyor olmasının en büyük sebepleri arasında her ne kadar tadının güzel oluşu olsa da, yaptığı indirimler ve kampanyalar insanların dikkatini daha çok çekmektedir. Yatırımını kısa sürede çıkartmayı vaat eden Pizza Hut bayilik fiyatı 40.000 $ olarak belirlenmiştir. Bunun yanında yapacağınız masraflarla aslında sizleri daha büyük bir rakam bekliyor diyebiliriz.

Toplam maliyet: 300.000 $

SPAGETTI ICE CREAM BAYİLİK

Sadece fast food değil aynı zamanda dondurma sektöründe de bayilik veren firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar arasında yer almakta olan Spagetti Ice Cream bayilik vermek için hevesli olan firmalar arasında yer almaktadır. Merkezinin Türkiye’de olması da burada bayilik alacak olanlara aslında büyük bir avantaj sağlayacak diyebiliriz. İsim hakkı yani bayilik ücreti olarak aylık 300 TL almakta olan Spagetti Ice Cream firması, yapacağınız yatırımı 2 ila 3 ay içerisinde size geri dönüş yapacağının garantisini vermektedir. Kar oranı %300 – %400lere varan bu firmada yapacağınız hatırı sayılı bir yatırım maliyeti bulunmaktadır.

Toplam maliyet: 10.000 $ + KDV

HİSAR SU BAYİLİK

Türkiye genelinde her köşeye su satmak isteyen Hisar Su bayilik vermek için çabalayan bir firmadır. Bu sebepten dolayı bayilik ücreti ödemez ve direkt olarak satış yapmaya başlarsınız. Sadece sizlere belirli miktarda stok yapma zorunluluğu getiren firma maliyet olarak da sizleri çok zorlamayacaktır. 5.000 ila 10.000 TL arasında stok yapma zorunluluğu getiren firma en geç 1 sene içerisinde yatırımınızı çıkartacağınız garantisini de ayrıca sizlere sunmaktadır.

Toplam maliyet: 25.000 TL

ETİLER MARMARİS BAYİLİKFast food sektöründe önemli bir yere sahip olan Etiler Marmaris firması genellikle küçük dükkanları ile bilinmektedir. Bir benzinlik ya da cadde köşesinde kolayca rastlayabileceğiniz bir firma olan Etiler Marmaris geniş bir kitleye hitap ederek kendisine çok ciddi bir müşteri potansiyeli kazandırmıştır. Satmakta olduğu ürünler ile insanlara hem uygun fiyat hem de doyurucu ürün satıyor olması bugün ki marka değerini kendisine kazandırmıştır diyebiliriz. Etiler Marmaris bayilik fiyatı 25.000 $ olup, bu parayı sizlere en geç 2 sene içerisinde kazandıracağının garantisini veriyor.Toplam maliyet: 80.000 $

SCHLOTZSKY’S BAYİLİK

Merkezi ABD olan ve büyük firma olan Schlotzsky’s sattığı ürünler ile de birçok kişinin damağını şenlendirmektedir. Her ne kadar sattığı ürünlerin fiyatları yüksek olsa da elit bir kesime hitap ettiği için birçok kişinin de elbette uğrak noktası haline gelmektedir. 20 yıl sözleşme yapan Schlotzsky’s bayilik fiyatı ise 30.000 $ olarak belirlemiştir. Önceliğini büyük şehirlere vermekte olan firma küçük şehirler içinde değerlendirme yapmakta ancak; potansiyel görmediği herhangi bir yere yatırım yapmaktan da çekinmektedir.

Toplam maliyet: 180.000 – 300.000 $

ASLI BÖREK BAYİLİK

Aslı Börek Türkiye’de kurulmuş ve birçok kişinin de uğrak noktası haline gelmiş olan firmalar arasında yer almaktadır. Bugün ciddi bir yatırım isteyen Aslı Börek, İstanbul, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Balıkesir, Eskişehir, Konya, Muğla, Mersin, Samsun, Denizli, Kayseri ve İzmir illerinde hizmet vermektedir. Toplamda 111 şubesi bulunan Aslı Börek tatlı ve cafe işletmeciliğini sil baştan anlatan bir sistem ve uygun fiyatları ile insanların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Aslı Börek bayilik fiyatı olarak 30.000 $ belirlemiş olup, bu bedel sonrasında bazı masraflarında yapılacağını vurgulamaktadır. Sıradan bir cafe olmadığını göstermek içinde masraflardan kaçınmayan bir yatırımcı aramaktadır.

Toplam maliyet: 250.000 – 300.000 TL

ÖZSÜT BAYİLİK

Tarihine küçük bir dükkan ile başlayan ve daha sonrasında büyüyerek tüm Türkiye’ye yayılan Özsüt şuanda birçok büyük ilde faaliyet göstermektedir. Özellikle tatlı ve pasta sektörüne adını kazımış olan bu firmamızın ürünlerini sürekli yiyen birileri bulunmaktadır. Kendisini bir marka haline getirmiş ve ürünlerini satmak için değil, insanları memnun edebilmek için satmakta olan Özsüt tüm bunların karşılığını da kısa süre içerisinde almıştır. Özsüt bayilik fiyatı 30.000 $ + KDV olarak belirlemiş olup, yatırımın ortalama 2 yıl içerisinde geri döneceğinin de garantisini vermektedir.

Toplam maliyet: 250.000 $

SAMPİ BAYİLİK

Adının Samsun Pidesi üzerinden almış ve kısaltmış olan Sampi şuanda Türkiye’nin birçok büyük şehrinde hizmet vermektedir. Verdiği hizmetler bir yana aynı zamanda pidenin gerçekten ne demek olduğunu tüm Türkiye’ye göstermektedirler. Sabit müşterisi çok bulunan Sampi de ürünlerde çok aşırı pahalı olmadığı için çok sık tercih edilen bir restoran haline gelmiş durumdadır. Bugün baktığımız zaman pide restoranlarının ülkemizde çok az olduğunu hele ki bu tarz bayilik sistemleri arasında neredeyse hiç olmadığını düşünecek olursak, Sampi gerçek anlamda bir fırsat olabilir. 2 tip bayilik paketi ile karşımıza gelen Sampi, Evlere Servis ve Restoran İşletmeciliği ile bizlerle buluşuyor. Her ikisi içinde farklı yatırımlar isteyen Sampi bayilik fiyatı da 25.000 $ olarak belirlemiştir.  Eve servis kurmak isteyenlerde minimum 60 m2 alan isteyen Sampi, eğer AVM gibi büyük merkezlerde restoran kurulacaksa 100 m2 alan istemektedir.

Toplam maliyet: 90.000 TL (Evlere Servis) – 150.000 TL (Restoran İşletmeciliği)


O PİLAVCI BAYİLİK

Türkiye’deki pilav sektörünü derinden etkileyen ve yenilik getiren bir firma olan O Pilavcı şuanda çok fazla şubesi bulunmuyor olsa da, gittikçe yaygınlaşamaya başlamıştır. Bugün birçok kişinin almak istediği bir bayilik olan O Pilavcı, özellikle üniversite çevresinde çok ciddi şekilde tutulacaktır. Fiyatlarının uygun ve doyurucu olması aslında birçok kişinin bu bayiliği alması için yeterli bir sebep diyebiliriz. Eğer sizlerde kendinize uygun fiyatlı, çok satan ve çok kazandıran bir bayilik arıyorsanız, O Pilavcı firmasını deneyebilirsiniz. O Pilavcı bayilik fiyatı 20.000 TL olup, birçok paket ile karşımıza gelmektedir.
Toplam maliyet: 40.000 – 50.000 TL

GÖNÜL KAHVESİ BAYİLİK

Yabancı değil Türk sermayesi olan ve merkezi Türkiye olan Gönül Kahvesi gerçek anlamda çok tutulan ve çok tercih edilen cafelerden birisi haline gelmiştir. Bugün birçok kişinin Starbucks gibi mekanlara gitmek yerine buraya gidiyor olması aslında Gönül Kahvesinin insanlara daha rahat bir ortam sunuyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bugün baktığımız zaman birçok yerde şubesini görebilir ve bu şubelerin de gerçek anlamda iş yaptığına şahit olabiliriz. Uygun fiyat ve güzel ortamı ile insanları kendisine çekerek para kazandıran Gönül Kahvesi bayilik fiyatı ortalama 50.000 € olarak belirlenmiştir. Açıkçası çok ucuz olmayan Gönül Kahvesi maliyet bakımından da biraz külfetli gelebilir. 2 – 3 yıl içerisinde yatırımın kara dönüşeceğini ön gören firma kar ve ciro hedefleri gibi hedeflerle sürekli sizinle temas halinde olmaktadır.

Toplam maliyet: 400.000 TL + KDV

HACIOĞLU BAYİLİK

Uzun yıllardır Türkiye’de hizmet vermekte olan Hacıoğlu sattığı ürünleri ile gerçek bir lezzet sunmaya devam ediyor. Birçok kişinin sadece lezzetli olduğu için değil aynı zamanda temiz ve kaliteli olduğu içinde tercih ediyor olması Hacıoğlu’nu diğer birçok firmadan ayrı tutmaktadır. Özellikle uygun fiyatlı menüleri ve tek ürünleri ile insanların uğrak noktası haline gelmiş olması elbette yatırımcının dikkatini çekmektedir. Yatırımcı parasını yatırdığı zaman gerçek anlamda geri dönüşler almak istediği için, gıda sektöründe güçlü olan Hacıoğlu’nu tercih etmektedir. Popülerliğinden hiçbir şey yitirmemiş olan Hacıoğlu bayilik fiyatı 40.000 $ olarak belirlenmiştir. Bu fiyattan sonra elbette restoran içerisine de para harcayacağınız için yatırım yapacağınız miktar sadece bu para ile sınırlı kalmayacaktır. Sizlerden güzel bir restoran bekleyen Hacıoğlu, 3 yıl içerisinde yatırımınızı geri alacağınızın garantisini vermektedir.

Toplam maliyet: 200.000 – 250.000 $


KOMAGENE BAYİLİK

Her ne kadar 2004 yılında kurulmuş olan bir firma olsa da, Türkiye’de çiğ köfte kültürünün 2012 den bu yana arttığını söyleyebiliriz. Daha öncesinde çiğköfteye sadece yöresel bir yemek olarak bakan insanlar ve özellikle de gençlik şuanda bir fast food olarak görmekte ve ciddi paralar harcamaktadır. Son 2 yıldır hızlanan bir sektör olmasına rağmen çok ciddi ataklar yapan çiğköfte firmaları arasında en bilindik ve en çok tutulan ise Komagene olmuştur. Bugün 100 bin nüfuslu bir şehirde bile 15 adet bayisi bulunan Komagene tüm Türkiye çapında her yere yayılmış ve en ücra köşede bile hizmet vermektedir. 2014 yılının Aralık ayı sonuna kadar bayilik ücreti almayacağını belirten Komagene neredeyse bir patlama yaşıyor diyebiliriz.

Toplam maliyet: 25.000 – 50.000 TL Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.