Bayilik Şartları

Bayilik şartları her firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Kimi firmalar x şartını öne sürerken kimi firmalar y şartını ortaya koyabiliyor.Bayilik Şartları

Bayilik şartları her firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Kimi firmalar x şartını öne sürerken kimi firmalar y şartını ortaya koyabiliyor. Bu sebepten dolayı bizler sürekli her makalemizde bayilik alacak olan kişilerin bayilik şartlarına dikkat etmesi gerektiğini etmedikleri takdirde daha büyük sorunlar ile karşılaşabileceklerini savunuyoruz. Sürekli bunu söylüyor olmamızın en büyük sebebi ise bayilik şartları çok ağır olabiliyor.

Birçok bayilik alan kişi zaman içerisinde bayiliği bırakmak isteyebiliyor. Şartların değişmesi ve yeni şartların eklemesi gibi durumların söz konusu olması durumda ise mağdur olan firmalar değil genellikle bayiler oluyor. Sabit şartlar altında çalışacağınızı belirteceğiniz gibi aynı zamanda elinizde şartlar ile ilgili sözleşmelerinde bulunması son derece önemlidir.

Bayilik şartlarının çok ağır olabileceğini ve birçok kişi tarafından da ağır olarak karşılandığını sizlere söylemiştik. Bunların neler olduğu hakkında ise biraz bilgi verecek olursak, öncelikle istenilen hava parası en büyük şartlar arasında yer almaktadır. Eğer hava parası dediğimiz isim hakkı ücretini verecek olursanız ilk etapta büyük bir paraya ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenden dolayı mutlaka ama mutlaka bayilik şartlarını detaylı bir şekilde okumalı ve araştırmalısınız.

Hava parasının yanında aynı zamanda reklam gelirleri için yıllık alınan %3 ciro ya da ürünlerin tedariki için alınan ekstra paralara karşı anlaşmalar yapmalısınız. Çünkü birçok kimse sırf bu ekstra ödemeler yüzünden bazen işi bırakmak isteyebiliyor ancak; arada bulunan anlaşmalar yüzünden de böyle bir işi yani bayiliği bırakmak söz konusu olmayabiliyor. Eğer dikkat eder de iyi bir anlaşma yaparsanız, ilerleyen zamanlarda bayilik şartları sizin için bulunmaz bir veli nimet olabilir ama tam tersinin olması da kaçınılmaz bir durum olabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir