Kara Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Alımı 2016

15 Şubat 2016 Pazartesi, 08:22
Kara Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Alımı 2016

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2016 yılına ait Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Alım ilanını yayınladı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2016 yılına ait Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Alım ilanını yayınladı. Kara Kuvvetleri Personel Temin Merkezi Komutanlığı tarafından verilen ilana göre Kara Kuvvetleri Komutanlığında muvazzaf/sözleşmeli subay olarak istihdam edilmek üzere, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan adaylar arasından mevcut kanun, yönetmelik ve yönerge esaslarına göre personel seçimi yapılacaktır.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Alımı 2016 ilanında muvazzaf/sözleşmeli subay olarak kimlerin başvuru yapabilecekleri, isbilgisi.com başvuruların nasıl ve nereye yapılacağı, seçim aşamaları, değerlendirme esasları ve muvazzaf/sözleşmeli subaylığa ilişkin genel bilgiler yer almaktadır ve bu bilgiler kılavuzda toplanmıştır.

Muvazzaf/sözleşmeli subay olma süreci;


(1) Birinci Seçim Aşaması Faaliyeti (Yazılı Sınav):
(a) Genel kültür sınavı,
(b) Meslek bilgisi sınavı [FYO kaynaklı (KHO’nda yetiştirilmeyen) sınıflar].

(2) İkinci Seçim Aşaması Faaliyetleri:
(a) Kayıt Kabul,
(b) Ön Sağlık Muayenesi,
(c) Kişilik Değerlendirme Testi,
(ç) Fiziki Yeterlilik Testi,
(d) Mülakat.

(3) Sınıflandırma yapılması (asil/yedek adayların belirlenmesi).

(4) Hastane sağlık raporu ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmaktadır.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Alımı 2016 Temin faaliyeti kılavuzda yer alan tablolardaki faaliyet takvimine göre icra edilecektir. Adaylar ön başvuruları 12 Şubat 2016-03 Mart 2016 (Saat 17.00’a kadar) tarihleri arasında, Kara Kuvvetleri Komutanlığının www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Pertem.aspx genel ağ adresindeki ön başvuru formunu doldurarak çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

İlanın tam metni için buraya tıklayınızYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.