Hava Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı

30 Ağustos 2015 Pazar, 21:18

Hava Kuvvetleri Komutanlığı yayınladığı ilan ile alım yapacağını duyurdu. Uzman Erbaş alımı yapacak olan komutanlık başvurularını 27 Ağustos – 05 Ekim 2015 tarihleri arasında alacaktır.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı yayınladığı ilan ile alım yapacağını duyurdu. Uzman Erbaş alımı yapacak olan komutanlık başvurularını 27 Ağustos – 05 Ekim 2015 tarihleri arasında alacaktır. Alımlara dair ise bilgilerin tamamına veren komutanlık birçok şart öne sürmüş ve bu şartı yerine getirenleri alacağını bildirmiştir.

ŞARTLAR

– Türk vatandaşı olmak,
– Askerlik hizmetini yapmış veya halen daha yapıyor olmak,
– 25 yaşını bitmemiş olmak,
– En az lise mezunu olmak,
– En az 164 cm., en fazla 210 cm. boyunda olmak,
– Askeri hastaneden sağlam raporu almak aranacak olan ilk önemli şartlardır.

BAŞVURU

Başvurular; 27 Ağustos 2015 Perşembe günü başlayıp, 05 Ekim 2015 Pazartesi günü saat 08.00’da sona erecektir. Başvurular sadece www.tekok.edu.tr internet adresinde alan başvuru linkinde ilgili alanlara gerekli bilgileri doldurarak yapılacak olup, internet ortamı haricinde, posta yoluyla, telefon aracılığıyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvurular için herhangi bir ücret işlemi uygulanmamaktadır.

Yapılacak olan yeterlilik sınavı ile diğer tüm incelemeler yapıldıktan sonra adaylar uzman erbaş olarak çalışabileceklerdir. Adaylara yönelik yöneltilecek olan birçok konu ise yayımlanmış olan kılavuz üzerinde yer almaktadır. Adaylar bu kılavuz üzerinden tüm bilgileri öğrenebilir ve bilgi sahibi olabilirler.

İlanın tam metni için tıklayın.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.