Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı 2015

19 Mart 2015 Perşembe, 16:34
Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı 2015

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı İlanı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı 2015

Türkiye’de işsizliğin artış göstermesi birçok kesimi harekete geçirmiş olmalı ki ülkemizde bulunan birçok resmi kuruma alım yapılacaktır.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın sözleşmeli erbaş/er olarak personel alacağı duyuruldu. Sözleşmeli olarak alınacak olan erlerin yaklaşık olarak 5 bin kişiden oluşması beklenmektedir. Böylesine yüksek bir rakamın belirtilmiş olması da işsiz olan birçok kişiyi de harekete geçirdi diyebiliriz. İşe başlayacak olan kişilerin öncelikli olarak 2000 TL üzerinde maaş alması ve bulunduğu konumun zorluğuna göre 3.500 ve üzerinde maaş alması beklenmektedir.

Sözleşmeli personel olarak giren kişiler 3 yılın sonunda eğer isterlerse buradan ayrılabilecekler. Ayrılacak olan kişiler 3 yılın sonunda yaklaşık olarak 30 bin TL civarlarında bir tazminat alacaklar. Yapılacak olan alımlarla ilgili bilgileri ise şu şekilde verebiliriz.

BAŞVURU SÜRECİ

Hava kuvvetlerinde sözleşmeli olarak çalışmak isteyenler 9 Ocak 2015 – 10 Nisan 2015 tarihleri arasında başvuruda bulunabilecekler. Başvuruların sonucu ise 20 Nisan 2015 tarihinde açıklanacaktır.

Başvurular 10 Nisan 2015 sabah saat 08:00 saatinde son bulacaktır. Başvuruda bulunmak isteyenler “ www.tekok.edu.tr “ adresinden başvuruda bulunabilecekler.

SINAV

Sınav içerisinde koşma ve mekik çekme gibi birçok alternatif bulunmaktadır. Bu sınavlarda başarılı olmayanlar kesinlikle kadroya alınmayacaklardır. Sınav konusunda daha detaylı bilgiyi adaylar kılavuz üzerinde yer alan bilgilerden alabilecekler.

Fiziki yeterlilik konusunda da bazı testlere tabi olacak olan adaylar eğer bu konularda başarılı olmazlar ise kesinlikle kadroya alınmayacaklardır. Adayların boy, kilo ölçüleri en düşük ve en yüksek sınırlardan olacak şekilde belirtilmiştir. Bu belirtilen sınırlar arasında olanlar alınacağı gibi olmayanlara ise ikinci bir hak kesinlikle verilmeyecektir.

Hava kuvvetleri komutanlığı sözleşmeli er alımı 2015 yılında nasıl yapılacak ve hangi şartlar geçerli olacak detaylı bir şekilde öğrenmek için aşağıda yer alan link adresi üzerinden adaylar kılavuza erişebilirler.

Başvuru kılavuzu için tıklayın.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.