Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 4000 Askeri Personel Alım İlanı 2016

29 Mart 2016 Salı, 16:42
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 4000 Askeri Personel Alım İlanı 2016

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından verilen ilana göre 2016 yılı 3. dönem için Deniz Piyade sınıfında ve Diğer sınıflarda olmak üzere 4000 Sözleşmeli Er Alımı yapılacağı duyuruldu.  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından verilen ilana göre 2016 yılı 3. dönem için Deniz Piyade sınıfında ve Diğer sınıflarda olmak üzere 4000 Sözleşmeli Er Alımı yapılacağı duyuruldu.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına alınacak Sözleşmeli erbaş ve erlerin ilk sözleşmeleri üç yıldan az, dört yıldan fazla olamaz. İlk sözleşmelerini müteakip yapacakları sözleşmelerin süresi en az bir yıl en fazla üç yıl olabilir. Hizmet süreleri en fazla yedi yıldır. Sözleşme süreleri sona ermeden istifa edemezler.Sözleşmeli erbaşlar, muvazzaflık hizmetinde olan emsal rütbedeki erbaşların üstü, emsal rütbedeki uzman erbaşların astıdır

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 4000 Askeri Personel Alım İlanı 2016 ilanında Sözleşmeli er olarak iki yıl görev yapanlar, başarı durumlarına, fiziki yeterlilik testlerine,askerlik bilgileri ile ilgili sınavlara ve amirlerinin kanaatlerine göre sözleşmeli onbaşılığa terfi edebilirler.


ALINACAK PERSONEL
-Sözleşmeli Er: 4000 Kişi

ŞARTLAR

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,
–  Askerlik hizmeti ve öğrenim şartı;
a. İlköğretim (Ortaokul) mezunları için;
(1) En az ilköğretim (ortaokul (8 yıl) mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak) (Kılavuzda belirtilen okullara denk yurt dışındaki okullardan mezun olan adaylar, lisans/önlisans için Yükseköğretim Kurumu (YÖK)’ndan, ortaöğretim için Mili Eğitim Bakanlığı (MEB)’ndan denklik belgesi alacaktır.)

(2) Askerlik hizmetini yapıyor/yapmış olmak,
En az İlköğretim (ortaokul-8 yıl) Mezunu Adayların Deniz Kuvvetlerinde Sözleşmeli Er olmak istemeleri durumunda Mükellef Askerlik Hizmetine başlamış veya bitirmiş olmaları gerekmektedir. Askerlik yapmayan ilköğretim mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir.
b. Ortaöğretim (Lise)/Önlisans/Lisans ve üzeri mezunlar için;
(1) En az ortaöğretim (lise) mezunu olmak,
(2) Mükellef askerlik hizmetine başlamamış/başlamış veya bitirmiş olmak,

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 4000 Askeri Personel Alım İlanı 2016 ilanına Başvurular sadece internet üzerinden yapılmaktadır. Posta veya şahsen başvuru yapılmamaktadır. Başvurular; 28 Mart 2016’da başlayıp , 17 Nisan 2016 tarihine kadar devam edecektir.


İlanın tam metni için 
buraya tıklayınız


Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.