Anasayfa / Bayilik & FranchiseEkim 7, 201310.703 views

2014 Franchising Bayilik Veren Firmalar

2014 Franchising Bayilik Veren Firmalar İş kurmak, girişim yapmak için riskleri göze alamayanlar garantili gelir getiren işler için büyük markaların çatısı altına girmek istiyor. Büyükmarkalar,...

2014 Franchising Bayilik Veren Firmalar
İş kurmak, girişim yapmak için riskleri göze alamayanlar garantili gelir getiren işler için büyük markaların çatısı altına girmek istiyor. Büyükmarkalar, marka değeri olan kuurluşlar Franchising sistemi ile çalışıyorlar. Bu si,stem dünyada olduğu gibi Türkiye’de de girişimcilere kendiişlerini kurma fırsatı sunuyor. Bir sistem ve markanın imtiyaz hakkı sahibinin, anlaşmada belirtilen süre, koşul ve sınırlar içinde, işin yönetim veorganizasyonuna ilişkin sürekli disiplin ve destek altında belirli bir ücret karşılığında, girişimcilere sistem ve markasını kullandırmaya yönelik sürekli bir iş ilişkisidir. Girişimciler franchising sözleşmesi çerçevesinde firmayla anlaşır. Günümüzde Fast-Food, Otomobil Kiralama,Bilgisayar, Perakende Şatış Mağazaları, Eğitim, ve daha pek çok sektörde bu sistem uygulanıyor.

Bayilik de bu sistemin daha küçüğü olarak uygulanan bir sistem global olmayan küçük markalarda bayilik sistemi ile iş fırsatları yaratıyor.

Türkiye’de hizmet veren en büyük 100 franchise şirketinden bazıları ve şartları şöyle sıralanabiliyor.

ÇİLEK

Franchise bedeli alınmıyor. Türkiye geneli hedefleniyor. Çilek bu yıl da 30 franchise verecek.

İSTİKBAL

Başlangıç bedeli talep edilmiyor. Ancak bazı mimari koşullar var. Banka teminatı isteniyor. 50 franchize verilecek. Türkiye’nin hızla gelişen illeri hedefleniyor.

BELLONA

Banka teminatı ya da ipotek isteniyor. 100 franchize verilecek. Türkiye’nin hızlagelişen illeri hedefleniyor

ARAS KARGO

10 bin TL ile 30 bin TL arasında değişen bir franchise bedeli var. 250 franchize verilecek Türkiye geneli hedefleniyor.

REMAX

26 bin dolar franchise bedeli talep ediyor. Reklam katılım payı yüzde 3. Sürekli franchise ödemesi yüzde 6. Türkiye ve K.K.T.C. Hedefleniyor. 50 franchise verilecek.

TURYAP

“5 yıllık Franchise bedeli bölgelere göre 8.000 USD+Kdv ile 22.000 USD+Kdv arasında değişiyor. Reklam ve Geliştirme giderleri için aylık 300 USD+Kdv sabit ödeme alıyor. Ciro üzerinden herhangi bir yüzde istemiyor. Nüfusu 50.000’in üzerinde olan il ve ilçelerde 200 temsilcilik daha verilecek.”

DOĞTAŞ MOBİLYA

Başlangıç bedeli talep edilmiyor. Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgesi hedefleniyor. 15 franchise verilecek.

LEE- WRANGLER

Giriş bedeli talep edilmiyor. 25 franchize verilecek. Türkiye geneli hedefleniyor.

EXPRESS KARGO -FEDEX

İsim hakkı 2 bin 500 ile 15 bin Euro arasında değişiyor. 100 franchize verilecek. Türkiye geneli hedefleniyor.

TEFAL

Tefal (Perakende) Giriş bedeli yok. Yeni açılan AVMler ve Tefal Shop’un hala olmadığı şehirler hedefleniyor. 11 franchise verilecek.

MOTTA

Başlangıç bedeli 10 bin ile 30 bin dolar arasında değişiyor. İsim hakkı yüzde 1 oranında talep ediliyor. Yeni yapılan uydu kentler başta olmak üzere, henüz Motta olmayan İstanbul semtleri, Ege Bölgesi hedefleniyor. 20 franchise verilecek.

PİZZA PİZZA

35 bin dolar isim hakkı var. 250 dolar+KDV reklam katkı payı alınıyor. Marmara ve Doğu Anadolu bölgesi hedefleniyor. 50 franchise verilecek.

ÖZSÜT

20 bin dolar isim hakkı alıyor. Reklam katılım payı yüzde 3 alıyor. Türkiye geneli ve Kıbrıs hedefleniyor. 25 franchise verilecek.

DAILY FRESH

13 bin TL+KDV franchise bedeli alınıyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 40 franchise verilecek

ALTINBAŞ

Franchise bedeli alınmıyor. Türkiye geneli ve yurtdışı hedefleniyor. 22 franchise verilecek.

REALTY WORLD

12.000$+KDV – 23.000$+KDV arasında giriş bedeli isteniyor.

CENTURY 21

Başlangıç bedeli lokasyona göre 12 bin dolar ila 22 bin dolar arasında değişiyor. Yüzde 2 reklam katılım payı, yüzde 6 sürekli franchise ödemesi alıyor. Ankara, İzmir, Antalya hedefleniyor. 135 franchise verilecek.

RETÜRK

8 ile 15 bin TL arasında değişen bir franchise bedeli alınıyor. Aylık cironun yüzde 5′i royalty alınıyor. Büyük şehirler ve Türkiye geneli hedefleniyor. 55 franchise verilecek.

KOMAGENE

20 bin TL franchise bedeli var. Cironun yüzde 3′ü reklam katılım bedeli alınıyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 50 franchise verilecek.

KOÇAK GAYRİMENKUL

10 bin dolar+20 bin dolar franchise bedeli isteniyor. 100 dolar+KDV sürekli franchise ödemesi alıyor. Türkiye geneli ve yurtdışı hedefleniyor. 200 franchise verilecek.

STORK’S MÜCEVHERAT

Giriş bedeli yok. Reklam payı projeye göre alınıyor. Anadolu’da bayisi olmayan illeri hedefliyor. 5 franchise verilecek.

ATASAY

Giriş bedeli talep edilmiyor.Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgeleri’ni hedefliyor. 10 franchise verilecek.

KOTON

Başlangıç bedeli proje bazında belirleniyor. Türkiye, Balkanlar, Ortadoğu, Türki Cumhuriyetleri, Rusya hedefleniyor. 10 franchise verilecek.

SULTANAHMET KÖFTECİSİ

50 bin dolar franchise bedeli istiyor. Reklam katılım payı yüzde 4. Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Karadeniz, Akdeniz bölgesi hedefleniyor. 30 franchise verilecek.

TATLICI TOMBAK

20 bin TL franchise bedeli alınıyor. Aylık 200 dolar royalty alınıyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 20 franchise verilecek.

BURGER KING

Franchise giriş bedeli 40 bin dolar. Ortalama İşletme sermayesi 500 bin dolar. Reklam katılım payı yüzde 5. Sürekli franchise ödemesi yüzde 8. Türkiye geneli hedefleniyor.

DOMİNO’S PİZZA

Başlangıçta 40 bin dolar+KDV talep ediliyor. İsim hakkı olarak cironun yüzde 8′i talep ediliyor. Bodrum ve Fethiye hedefleniyor. 40 franchise verilecek.

HACIOĞLU

20 bin dolar franchise bedeli alınıyor. Şirket yatırımcıya 220 bin dolara anahtar teslim restoran veriyor. Aylık cironun yüzde 5′i royalty alınıyor. İstanbul, Ankara, İzmit, Bursa, Balıkesir, Antalya, İzmir ve Samsun hedefleniyor. 12 franchise verilecek.

MAVİ JEANS

Franchise bedeli alınmıyor, ancak değişen miktarlarda teminat mektubu koşulu bulunuyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 10 franchise verilecek.

KAVRAM

Franchise bedeli değil sadece reklam payı isteniyor. Ancak bu yayınlara göre farklılık gösteriyor. Orta Karadeniz, İstanbul (Anadolu ve Avrupa Yakası) Trakya Bölgesi hedefleniyor. 20 franchise verilecek.

MACHARNA

10 bin dolar kiosk bedeli, 5 bin dolar franchise bedeli talep ediliyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 157 franchise verilecek.

KANZ

Franchise bedeli alınmıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, bölge olarak Karadeniz bölgesi, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu hedefleniyor. 15 franchise verilecek.

ATOM TOST

10 bin Euro franchise bedeli talep ediliyor. Aylık cironun yüzde 5′i royalty alınıyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 17 franchise verilecek.

DEĞİRMEN PASTANELERİ

30 bin Euro Franchise bedeli isteniyor. 10 Bin Euro da proje bedeli isteniyor. Cironun yüzde 1′i reklam payı talep ediliyor. İstanbul, Ankara, Eskişehir, Adapazarı ve İzmir hedefleniyor. 15 franchise verilecek.

OTANTİK KUMPİR

50 bin TL sisteme giriş hakkı bedeli isteniyor. Aylık cironun da % 5′i oranında Royalty bedeli talep ediliyor. Türkiye geneli ve yurtdışı hedefleniyor. 10 franchise verilecek.

POLARİS

Herhangi bir Franchise bedeli yok. Türkiye geneli hedefleniyor. 10 franchise verilecek.

YKM

Giriş bedeli talep edilmiyor. Konya, Samsun, Ordu, Erzincan, Sivas, Tekirdağ, Bolu, Çanakkale, Zonguldak, Tokat, Manisa, Aydın, K.Maraş, Çorum, Kastamonu, Niğde hedefleniyor. 3 franchise verilecek.

BİSSE

Franchise bedeli yok. Yüzde 15 reklam katılım payı isteniyor. Orta Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgesi hedefleniyor. 22 franchise verilecek.

AVIS

Başlangıçta 10-30 bin dolar arası bir bedel isteniyor. Anlaşmalara göre royalty ve reklam payı oranı değişiyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 5 franchise verilecek.

ELLE

Başlangıç bedeli talep edilmiyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 30 franchise verilecek.

BOYNER

Giriş bedeli veya isim hakkına dair bir bedel talep edilmiyor.Samsun, Zonguldak, Sivas, Gaziantep, Çanakkale, Muğla hedeflenen iller arasında.6 franchise verilecek.

İNCİ DERİ

Başlangıç için herhangi bir bedel talep edilmiyor. Samsun, Konya, Malatya, Antalya, Antakya, İzmit, Erzurum hedeflenen iller arasında. 3 franchise verilecek.

SAMPİ

Başlangıçta 25 bin dolarlık franchise bedeli isteniyor. İsim hakkı için ise Yüzde 6 Reklam Payı isteniyor.Türkiye geneli ve yurtdışı hedefleniyor.50 franchise verilecek.

iskur.us

Yazıya 7 yorum yapılmış

 1. levend arslan Kasım 18, 2013

  harika

 2. harun uysal Ocak 16, 2014

  Yns Group Az bir maliyetle sadece 900TL ye bayilik veriyor
  ilgilenen arkadaşlar iletişim
  0554 464 88 66
  Skype : harunuysal_

 3. Osman COŞKUN Mart 21, 2014

  Coren bayilik almak isteyene referans olurum. Çözüm ortağı FTN firmasıdır. FTN firması üzerinden bayilik vermektedir. Bayilik veya bilgi almak isteyen olursa yardımcı ve referans olurum. Mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Mail: osmancoskun83@mynet.com. Türkiye’nin her noktasına bayilik verilmektedir.

 4. alican Nisan 1, 2014

  tüm türkiye genelinde franchising verilecek ilgilenenlerin info@jimmyjoker.com adresine maileri yeteledir geri dönüş sağlanacaktır.

 5. Emine Gencal Nisan 2, 2014

  Spa Ceylon markası franchising verilecektir,ilgilenenler 0216 3498900

 6. suleyman Nisan 6, 2014

  arkadaslar az sermayem var ama ne yapacagimi bilmiyorum fransadan temelli donus yaptim konyada ikamet ediyorum

 7. Remax Pro Kenan Kınay Nisan 7, 2014

  Çağlayan Adliyesine 100 m. mesafede, Vatan Caddesinde 130 m2 , devirli kiralık dükkan. Franchise isim hakkı alacaklardan ilgilenenlere ,
  detay bilgi için arayabilirsiniz.

Yorum yap